KIZLARDA GÜZELYURT TMK BİRİNCİ:
Kızlarda Güzelyurt Türk Maarif Koleji 577 puan toplayarak ilk sırayı alırken, Yakın Doğu Koleji, Şehit Turgut Ortaokulu, Bekirpaşa Lisesi O.B, Oğuz Veli Ortaokulu, Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu ve Çanakkale Ortaokulu finallere yükseldiler
ERKEKLERDE YDK İLK SIRADA:
Elemelerde erkeklerde Yakın Doğu Koleji ilk sırada yer alırken, Şehit Turgut Ortaokulu, Atleks Sanverler Ortaokulu, Oğuz Veli Ortaokulu, Anafartalar Lisesi Orta Bölümü, 19 Mayıs TMK ve Çanakkale Ortaokulu finallerde mücadele etmeye hak kazandılar
Ortaokullararası Atletizm Birinciliği eleme yarışları tamamlandı.
Lefkoşa Atatürk Stadı’nda iki gün süren şampiyonada kızlarda Güzelyurt Türk Maarif Koleji ve erkeklerde de Yakın Doğu Koleji elemeleri ilk sırada tamamladılar.
Finalistler belirlendi
Kızlarda Güzelyurt Türk Maarif Koleji ilk sırayı alırken, Yakın Doğu Koleji, Şehit Turgut Ortaokulu, Bekirpaşa Lisesi O.B, Oğuz Veli Oraokulu, Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu ve Çanakkale Ortaokulu finallere yükseldiler.
Elemelerde erkeklerde Yakın Doğu Koleji 529 puanla ilk sırada yer alırken, Şehit Turgut Ortaokulu 520 puanla ikinci oldu. Finallere Atleks Sanverler Ortaokulu, Oğuz Veli Ortaokulu, Anafartalar Lisesi Orta Bölümü, 19 Mayıs TMK ve Çanakkale Ortaokulu yükseldiler. Sonuçlar şöyle:
Kızlar
1500 metre
1.Melek Kara (Şehit Turgut Ortaokulu – 5:29.79)
2.Mekselina Buhur (Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu – 5:38.00)
3.Hülya Güney (Güzelyurt Tmk- 5:47.95)
80 Metre engelli
1.Milay Erkan (Oğuz Veli Ortaokulu – 14.32)
2.Bossan Akmamedeova (Yakın Doğu Koleji – 14.44)
3.Zeynep Özbay (Canbulat Özgürlük Ortaokulu – 14.64)
Yüksek Atlama
1.Zerda Kaymakamtorunları (Şehit Turgut Ortaokulu -1.46)
2.Milay Erkan (Oğuz Veli Ortaokulu – 1.34)
3.İsmahan Gedik (Bekirpaşa L.O.B.- 1.31)
5×80 Metre bayrak
1.Güzelyurt Tmk Orta Bölümü (55.66)
2.Levent Kolej (58.08)
3.Yakın Doğu Koleji (58.12
Cirit Atma
1.Büşra İdiskut (Şehit Turgut Ortaokulu – 30.97)
2.Sevilay Duruer (Güzelyurt Tmk – 25.11)
3 71 Belin Teksan The American College 22.40
Erkekler
100 Metre engelli
1.Gürsu Gülerler (Yakın Doğu Koleji – 15.94)
2.Emir Abdullah Turalı (Şehit Turgut Ortaokulu – 17.84)
3.Mehmet Furkan Öner (Oğuz Veli Ortaokulu – 18.08)
2000 Metre
1.Salih Ünveren (Yakın Doğu Koleji – 6:49.56)
2.Aygün Tosun (Şehit Turgut Ortaokulu – 7:01.57)
3.Mehmet Furkan Öner (Oğuz Veli Ortaokulu – 7:02.19)
Uzun Atlama
1.Gürsu Gülerler (Yakın Doğu Koleji – 5.49)
2.Eşref Özkul (Oğuz Veli Ortaokulu – 5.26)
3.Turgut Çelikoğlu (Bekirpaşa L O.B 4.93)
Gülle Atma
1.Arda İlteriş (Bekirpaşa L.O.B – 11.50)
2.Kemal Bilgehan (Çanakkale Ortaokulu – 10.97)
3.Arda Mevlitoğlu (Şehit Turgut Ortaokulu – 10.03)
Cirit Atma
1.Süleyman Bozkırlı (Türk Maarif Koleji -29.50)
2.Kaan O.Oytun (Yakın Doğu Koleji – 25.03)
3.Ahmet Şenyer (Bekirpaşa L.O.B. -24.75)
5×80 metre
1.Yakın Doğu Koleji (0:50.75)
2.Şehit Turgut Ortaokulu – 0:51.04)
3.Anafartalar L.O.B – 0:52.54)
Takım Klasmanı
Kızlar
1.Güzelyurt Tmk Orta Bölümü (577)
2.Yakın Doğu Koleji (544)
3.Şehit Turgut Ortaokulu (544)
4 .Bekirpaşa L. Orta Bölümü (516)
5.Oğuz Veli Ortaokulu (503)
6.Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu (462)
7.Çanakkale Ortaokulu (451)
Erkekler
1.Yakın Doğu Koleji (529)
2.Şehit Turgut Ortaokulu (520)
3.Atleks Sanverler Ortaokulu (473)
4.Oğuz Veli Ortaokulu (462)
5.Anafartalar L.O.B (445)
- 19 Mayıs Tmk (444)
7.Çanakkale Ortaokulu (427)