Sanat

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Bandosu göz doldurdu

Bedesten’den bando sesleri yükseldi

 

CEM KAFKAS’IN SESİYLE YANKILANDI:

BRT’nin 20 Temmuz Özgürlük ve Barış Bayramı özel konserinde ülkemiz sanatçısı Cem Kafkas sahne alırken, sanatçının repertuarına hayat veren ise Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Bandosu oldu

 

BRT’den naklen yayınla Lefkoşa Tarihi Bedesten’de düzenlenen 20 Temmuz Özgürlük ve Barış Bayramı özel konseri icra edildi. Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Tevfik Algan, Turizm ve çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Cumhuriyet Meclisi başkan vekili Zorlu Töre ve Lefkoşa Lojistik Destek Komutanı Albay  Sinan Yıldız’ında  aralarında olduğu protokol konsere katılım sağladı.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Bando Komutanlığı bando sanatçıları ve solist Cem Kafkas ile bir ilk yaşandı. Konser repertuarında bulunan Kıbrıs Türküleri, Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği eserleri ilk kez Askeri bando enstrümanları eşliğinde hayat buldu.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı bando şefi Yüzbaşı Fatih Erdoğdu liderliğinde bando sanatçıları performanslarıyla ekranları başında izleyicilere ve konuklara duygusal anlar yaşattı.

Sanatçı Cem Kafkas’ın sesiyle hayat bulan ve askeri bando eşliğinde harmanlanan eserler seyirciler tarafından ilgiyle izlendi. Zaman zaman seyircilerinde katılım sağladığı konserde Cem Kafkas’ın “Memleketim” şarkısında duygu yoğunluğu zirveye ulaştı.

Konser sunuculuğunu yapan Serdar Şengül, ülkemizde çok sesli müziğe katkı sağlayan Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Bandosunun önemine vurgu yaptı. Ülkemizde pek çok yerde sahne görevi alan Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Bandosu yakın bir zamanda pek çok ilke imza atacağının sinyallerini 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı özel konseriyle sevenlerine ve vatandaşlarımıza hissettirmiş oldu.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı