Güney'de Son Durum! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Şubat 25, 2024
Güney Kıbrıs

Güney’de Son Durum!

Güney'de Son Durum!

Simerini gazetesi, bazı benzin istasyonlarının ellerinde nakit para olmaması nedeniyle benzin depolarını dolduramadıklarını ve kepenk indirme tehlikesiyle karşı karşıya kaldıklarını yazdı.

Habere göre Benzinciler Birliği Başkanı Stefanos Stefanu, nakit kullanımının her geçen gün azalmasıyla durumun perşembe gününden itibaren daha da kötüleştiğine dikkat çekti.


Akaryakıt sıkıntısının bulunmadığını ifade eden Stefanu, benzin alacakları nakit kullanmaya çağırdı.

Stefanu, kredi kartı kabul eden bazı benzincilerin bulunduğunu ancak yarından sonra bunların da kalmayacağını söyledi.

TÜKETİCİLER KONSERVE VE KURU YİYECEKLERE YÖNELDİ

Politis gazetesi ise, Rum tüketicilerin kendilerini bekleyen zor günler için evlerindeki rafları doldurmak amacıyla kuru ve konserve yiyecekler almaya başladıklarını yazdı.

Habere göre Süpermarketler Birliği Başkan Yardımcısı Nikos Athanasiu, tüketicilerin idareli ve tutumlu bir şekilde alış veriş yaparak sadece gereksinimlerini aldıklarını söyledi.

Athanasiu, son 2-3 gün içerisinde tüketicilerin özellikle kuru yiyeceklere yöneldiklerini de belirtti.

Bazı ürünlerin eksikliğinin bulunduğunu, bunun da şirketlerin nakit para kullanımı ısrarından kaynaklandığını ifade eden Athanasiu, süt gibi temel gıda maddelerinde de eksikliklerin gözlemlendiğini belirtti.

Gazete süpermarketlerin rezervlerinin de tükenmekte olduğuna dikkati çekti.

KREDİ KARTI KULLANIMI

Fileleftheros gazetesi, piyasada yaşanan likidite eksikliğinin büyük sorunlara neden olduğunu, bazı iş yerlerinin bankaların kapalı olması nedeniyle kredi kartı kabul etmediğini yazdı.

Bazı süpermarketlerin sadece nakit kabul ettiğini, bazılarının ise kredi kartı kullanımına olanak sağladığını yazan gazete, ancak bankaların kapalı kalmaya devam etmesi halinde kredi kartı kullanımının olamayacağını belirtti.

KONTEYNERLER LİMASOL LİMANINDA BEKLİYOR

Fileleftheros gazetesi bir başka haberinde, bankaların kapalı olmasının ve son günlerde yaşanan ekonomik gelişmelerin ülkenin ekonomik faaliyetlerini de etkilediğini yazdı.

Gazete, son günlerde ticaretin yapılmamasına bağlı olarak Limasol Limanı’nda içerisinde ticari malların bulunduğu 2 bin kadar konteynerin beklediğini belirtti.

3 GÜN “ÖLÜ” GEÇECEK

Simerini gazetesi ise, pazartesi günü de resmi tatil (25 Mart 1821’de Yunanistan’ın Osmanlı devletinden bağımsızlığını kazandığı gün) olduğuna dikkat çekerek, “bu son 3 gün ölü geçecek” diye yazdı.

Rumların, üç günlük tatili evlerinde geçireceğini, otellere yönelik rezervasyonun çok az olduğunu yazan gazete, 25 Mart kutlamalarının çoğunun da iptal edildiğini belirtti.

Gazete, eğlence yerlerinin çoğunun programlarının iptal edildiğini ekledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar