Magazin

Derviş Zaim’li gala

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi’nde, ünlü film yönetmeni Derviş Zaim’in danışmanlığında hazırlanan bitirme projeleri için gala düzenlendi.
İletişim Fakültesi Yeşil Salon’da düzenlenen film gösteriminde, radyo-televizyon ve sinema bölümü öğrencilerinin yaptıkları filmler birlikte izlendi. 
Derviş Zaim: Bu filmler, sektöre giriş biletiniz olacaktır
Film gösteriminin başlangıcında konuşan Derviş Zaim, film yapan öğrencilere seslenerek, yaptığınız bu filmler sizin sektöre giriş biletiniz olacaktır dedi. Bu film gösteriminin diğer öğrenciler için örnek teşkil edeceğini ve kalitenin artmasına yardımcı olacağını umduğunu söyledi.
15 öğrencinin filmleri gösterildi
Konuşmaların ardından başlayan film gösteriminde, radyo-televizyon ve sinema bölümü öğrencilerinden Bahar Zirek, Evren Tunçdöken, Nazan Ertürk, Doğu Emrah Öden, Sholeh Zahraei, Fadi Hijaz, Ertan Ayberk Buhara, Evrim Çayır, Ümit Akdeniz, Soner Öztürk, Nihan Aslıhan Turan, Berkan Karamanoğlu, Erdi Erdem, Nusret Baybars Güzey ve Ozan Bayrak’ın yaptığı kısa filmler ve belgeseller gösterildi. Gösterimlerin ardından öğrencilere, üzerlerinde klaket resminin, filmlerinin ve kendi isimlerinin yazılı olduğu birer kupa hediye edildi. Film gösterimin ardından düzenlenen kokteylde öğrenciler, öğretim üyeleriyle filmleri üzerine konuşma imkanı buldular.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı