Güney KıbrısManşet

Güney Kıbrıs’ta havuzlara şartlı izinRum Sağlık Bakanlığı, açık havada havuzlarda en fazla 10 kişilik gruplar halinde egzersize izin verse de, takım oyunlarına izin verilmediğini açıkladı.
Rum Sağlık Bakanlığı yaptığı yazılı bir açıklamada, 20 Mayıs kararına dayanarak, açık alanlarda grup veya bireysel egzersize izin verildiğini, grupların 10 kişiyi geçmemesi ve bakanlığın ve Kıbrıs Spor Örgütü’nün kurallarına uyulması gerektiğini söyledi.Buna göre:

  • Futsal ve basketbol ve futbol sahaları gibi açık hava spor tesislerinde, fiziksel durumu ve becerileri geliştirmek için fiziksel temas olmadan çalışmalara izin verilir. Takım oyunlarına izin verilmez.
  • Yine, kararnamenin hükümlerine uygun olarak, en fazla 10 kişinin fiziksel varlığı olan açık hava yüzme havuzlarının işletilmesine de izin verilmektedir.
  • Soyunma odaları ve / veya kapalı spor salonları ve / veya diğer kapalı spor alanları veya ilgili tesislerin kullanılması yasaktır.
  • İç mekan spor tesislerinin yasaklanması, Kıbrıs Spor Teşkilatı tarafından ve sadece yüksek performanslı sanatçılar için öngörülen yerlerde devam etmektedir.

Başa dön tuşu