Kıbrıs

Günahsız İnsanlar Canından Oluyordu


Nadire BAHADİ
Gazimağusa’da dün Kaliland bölgesi olarak bilinen bölgede 2 aracın yüz yüze çarpışması sonucu bir trafik kazası meydana geldi. Kaza sonucu EG 494 plakalı araç sürücüsü Sinem Karabacak, araç içerisinde yolcu olarak bulunan Hüseyin Özçırak, KJ 693 plakalı araç sürücüsü Havva Sesigüzel ve araç içerisinde yolcu olarak bulunan Fatma Sesigüzel yaralanarak Gazimağus Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kazanın ardından polisin başlattığı soruşturmada,4 kişinin yaralandığı trafik kazasına intihar girişiminin neden olduğu ortaya çıktı.
Kız arkadaşı ile tartıştı, direksiyona müdahale etti
Edinilen bilgiye göre kaza dün 16.30 raddelerinde, Sinem Karabacak’ın yönetimindeki EG 494 plakalı aracın Doğu Akdeniz Üniversitesi istikametinden Gazimağusa istikametine doğru karşı şeritte seyrettiği sırada, o esnada aynı şeritte seyir halinde bulunan ve Doğu Akdeniz Üniversitesi istikametine doğru kendi yolunda seyreden KJ 693 plakalı araç sürücüsü ile çarpışması sonucu meydana geldi. Kazada her iki araçta da bulunan sürücüler Sinem Karabacak ve Havva Sesigüzel ve yolcular Hüseyin Özçırak ile Fatma Sesigüzel yaralanarak olay yerine gelen ambulansla Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kaza sonucu hastaneye kaldırılan yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
Polisin kaza ile ilgili başlattığı soruşturma neticesinde EG 494 plakalı araçta yolcu olarak bulunan Hüseyin Özçırak’ın araç şoförü Sinem Karabacak ile aralarında çıkan tartışma sonucu aracı karşı şeride yönlendirdi ve karşı şeritten o esnada gelen Havva ve Fatma Sesigüzel ailesinin canını tehlikeye attı. Özkıraç’ın bu eyleminin trafikte tartıştığı kız arkadaşı Sinem Karabacak ve kendisinin canlarını kastetmeye yönelik intihar girişimi olduğu öğrenildi.


Başa dön tuşu