Bu Kez Kaçamadı

0
Bu Kez Kaçamadı

Devrim DEMİR
Farklı isimlere düzenlemiş olduğu pasaportlarla birçok kez KKTC’ye girip çıkan Pakistan uyruklu Jamil Akhtar bu kez, Ercan Devlet Havalimanı’ndan çıkış yapmaya çalışırken ihbar üzerine yakalandı.
Bir süredir “Sahte davranış” ve “Başkasının kimliğine” bürünme suçlarından aranan Pakistan uyruklu Jamil Akhtar dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi ceza davaları yargıç Hale Ahmet Raşit’in huzuruna çıkarıldı.
Sahte pasaportlar aranıyor
Olayı soruşturan Meriç Karakolu’nda görevli polis memuru Halil Kılbaş, mahkemedeki ifadesinde Pakistanlı Jamil Akhtar’ın temmuzdan beri elinde bulundurduğu farklı isimlere düzenlenmiş pasaportlarla birçok kez Ercan Havalimanı’ndan giriş-çıkış yaptığını belirterek önceki gün ülkeden çıkış yapmaya çalışırken yakalandığını kaydetti. Polis memuru Halil Kılbaş başlatılan soruşturmanın henüz tamamlanmadığını ve zanlının elinde başka isimler adına sahtelenmiş birçok pasaportun olduğunu, araştırma ve soruşturmanın devam ettiğini söyledi. Polis soruşturmanın tamamlanması için zanlının 3 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.
Tutuklu kalacak
Mahkeme Pakistan uyruklu Jamil Akhtar’ın serbest kalması durumunda, aranan emarelere etki edebileceğini göz önünde bulundurarak 3 gün daha poliste tutuklu kalmasına karar verdi.