KıbrısManşet

Gülüşü umut dolu


Elinde her sabah sepeti ile Girne sokaklarında gezerek yumurta satan Kazafanalı  58 yaşındaki Salahi Barut, güler yüzü ile Girne sokaklarının sevilen siması haline geldi

 

Kazafana’lı Salahi Barut, yüzündeki gülümsemesi ile Girne sokaklarının aranan yüzlerinden biri

 

Devrim DEMİR

Yıllardır her gün bıkmadan usanmadan sevdiği işi yapan Salahi Barut, ülkede yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen umudunu yitirmeden gülümsüyor.

Şartlar nedeniyle ilkokuldan sonra eğitimine devam edemeyen  Salahi Barut, babasının yolundan giderek çobancılık ve  çalı süpürgesi imal ederek hayatını kazanmaya çalışıyor.

Evinin bahçesinde beslediği tavuklarından elde ettiği günlük yumurtalarını satarak ekmek parası kazanan Barut, elinde sepeti ile Havadis’e konuştu.

 

“İnsanları seviyorum”

Sabahın ilk ışıkları ile Ozanköy’den yürüyerek Girne’ye müşterilerine yumurta satmak gelen Salahi Barut, “İnsanları çok seviyorum, gülmek para ile değil gülün” tavsiyesinde bulunuyor.

Barut, “Yıllardır her gün usanmadan sabah vakti yola düşerim, yumurta almak için beni Girne’de bekleyen müşterilerime hizmet veriyorum. 50 tavuğum var her gün onlardan çıkan yumurtaları satarım. Kazandığım parayla elektriğimi öderim, tavuklarıma yem alırım, en az her gün 8 ile 10 düzine yumurta satarım. Sabah 10.00 oldu mu işimi bitirip, köye geri dönerim. Öğleden sonra ovaya giderim, çalı süpürgesi yaparım” dedi.

 

Hiç evlenmedi

İşlerden fırsat bulup evlenmediğini söyleyen Salahi Barut, “Bu yaşıma geldim bir kadınla konuşurken utanırım, bize böyle öğrettiler. Kendimi bildim bileli çalışırım, hayvanlarımla çok mutluyum insanlara hizmet etmekten çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı