Gülse Birsel DAÜ'ye gülücükler getirdi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Şubat 4, 2023
Magazin

Gülse Birsel DAÜ’ye gülücükler getirdi

KISKANDIĞIM ÜNİVERİSTEDEYİM:
Hayata kahkahalarla dokunan ünlü yazar ve oyuncu Gülse Birsel, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 24. Bahar Festivali’nin konuğu olarak “Çok kıskandığım bir üniversitedeyim. Üniversite şahane.” dedi

 


Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 24. Bahar Festivali kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) gelen ünlü senarist, oyuncu, gazeteci ve yazar Gülse Birsel, DAÜ’de söyleşi gerçekleştirdi. Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda gerçekleşen söyleşiye katılım oldukça yoğun oldu. Alkışlar eşliğinde sahneye çıkan Gülse Birsel, “Çok kıskandığım bir üniversitedeyim. Üniversite şahane. Tıp Fakültesi açılmış, iyice büyümüş, çok çok önemli bir üniversite olmuş. İnternetten Bahar Festivali’ne bakayım dedim, bir tek Robert De Niro gelmemiş. İstanbul’da en havalı ödül törenlerinde bu kadar acayip ünlüyü bir arada görmedim. Kıbrıs mutfağı da şahane. Burada okuduğunuz için çok şanslısınız.” dedi.

 

Birsel: “Jet Sosyete’nin bölüm süresi 45-50 dakika”

İlk filmi olan “Aile Arasında”nın çekimlerinde yaşadığı tecrübeleri anlatan Birsel, halk tarafından çok sevilen ve beğeniyle izlenen “Avrupa Yakası”, “Yalan Dünya” gibi dizilerin sona erdiğini, bundan sonra 45-50 dakika uzunluğunda olacak “Jet Sosyete”nin ise Ekim ayından itibaren dijital platformda seyredilmeye başlanacağını aktardı. Kitap yazarlığı ile ilgili görüşlerini de paylaşan Birsel, bu sene yalnızca komedi yazacağını, şu anda bir kitap üzerinde çalışmadığını söyledi. Sosyal medya ve teknolojinin kullanımından esprili bir şekilde bahseden Birsel, hayata çok olumlu baktığını ve iyimser olmanın önemini vurguladı. Soru cevap şeklinde ilerleyen ve oldukça keyifli geçen söyleşide katılımcılara tavsiyelerde bulunan Birsel, “Bir hayaliniz varsa bir an önce yapmaya başlayın. Yaz aylarını asla boş geçirmeyin. Neyi çok kolay yapıyorsanız ona yönelin. Bir an önce profesyonel olarak, paralı ya da parasız, yapmaya başlayın. 10 bin saat kuralını uygulayın ve konunuzda uzmanlaşın.” dedi.

Söyleşi sonrasında ünlü sanatçı Gülse Birsel’e DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam ve Öğrenci İşleri’nden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sonuç Zorlu Oğurlu tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar