Griezmann Barcelona'ya 5 dönem transfer yasağı getirecek - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Futbol

Griezmann Barcelona’ya 5 dönem transfer yasağı getirecek

La Liga’yı şampiyonlukla tamamlayan Barcelona’nın bir süredir Atletico Madrid’de forma giyen Antoine Griezmann’ın peşinden koştuğu iddia ediliyordu.

Fanatik’in haberine göre 100 milyon euro’yu aşması beklenen bu transferin karşılığında biteceği öne sürülen bu transfer, Katalan devinin başını ciddi bir belaya sokabilir.


Ada basınından The Sun, bugünkü haberinde Barça’nın Griezmann’la yürüttüğü usulsüz transfer görüşmelerinden ötürü FIFA tarafından 2,5 yıllık (5 transfer dönemi) bir transfer yasağına çarptırılabileceğini yazdı.

Haberde Fransız golcünün sözleşmesinin 2022 yılında bittiği hatırlatılarak Katalan kulübünün Griezmann’la görüşmeden önce Atletico’yla anlaşması gerektiği ancak bunu yapmadığı vurgulandı

Barça başkanı Josep Maria Bartomeu, Griezmann’la ilgili yaptığı açıklamada “Bu yıl kendisiyle konuşmadım. Ancak geçtiğimiz ekim ayında menajeriyle görüştüm.” ifadelerini kullanmıştı.

FIFA’nın transfer görüşmelerinde usulsüzlük olduğuna kanaat getirmesi hâlinde Griezmann’ı da 6 aylık bir ceza bekliyor.

Barcelona bu nedenle önce 100 milyon euro’luk bir satış yapmak zorunda. Katalan ekibinin bu amaçla 5 oyuncuyu satmayı planladığı biliniyor. Rafinha’nın Inter’e transferi bu yolda atılmış ilk adım.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar