Akıllı Cihazlar

Apple ile Steam krizi çözüme kavuşuyor

PC oyuncularının vazgeçilmez platformu Steam, geçtiğimiz günlerde Steam Link isimli uygulamasını Android platformuna sunmuştu. Steam Link sayesinde Android telefonunuza Steam oyunlarını Stream yaparak oynayabiliyordunuz. Bu uygulamayı App Store’da yayınlamak için onaya gönderen Steam, şok bir yanıt almış ve uygulaması red edilmişti.

Apple ile Steam arasındaki Steam Link gerginliğini çözüme kavuşturmak için çalışmalar başladı. Steam Link ile çok yakında Steam oyunları iPhone ve iPad’den oynayabileceksiniz.

Steam Link ile başlayan Apple ile Steam arasındaki gerginliği çözmek için bugün çalışmalara başlandığı duyuruldu. Apple, Steam Link uygulamasını firmanın iş akışı yönergelerine uymadığı için red etmişti. Ancak Apple ile Steam arasındaki görüşmeler, bu sorunun çözüleceğini gösteriyor.

Apple’dan Phil Schiller, inceleme ekiplerinin Steam Link iOS uygulamasının; kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, uygulama içi satın almalar, içerik kodları gibi bir dizi yönergeyi ihlal ettiğini açıkladı.

Phil Schiller bu sorunu çözmek için Steam ile konuştuklarını ve en kısa sürede gerekli düzenlemeler yapılarak uygulamanın App Store’da yayınlanacağını belirtti. Steam Link, App Store’da yayınlandığı zaman Steam oyunlarını; iPhoneiPad ve Apple TV üzerinden kontrolcü ile oynamak mümkün olacak.

25 Mbps ve üzeri internet bağlantısı ve 5 GHz Wi-Fi router talep eden Steam Link’in akıcı bir deneyim sunduğu söyleniyor. Oyun içerisindeki gecikmeler her ne kadar az olsa da, online oyun oynamak için Steam Link maalesef ki henüz emekleme aşamasında diyebiliriz.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı