Kıbrıs

Gözyaşları ile uğurlandılar


Önceki gün yaşamlarını yitiren ülkenin tanınan ve sevilen isimleri Şevket Rado, Erfem Günsay ve Vural Eralp, dün Lefkoşa’da defnedildi

 

Devrim DEMİR

İçişleri Bakanlığında nüfus memuru olarak çalışan Erfem Günsay, Göçmenköy’ün sevilen isimlerinden Şevket Rado ve emekli Binbaşı Vural Eralp’ın cenaze törenleri dün gerçekleşti.

Günsay, Rado ve Eralp’ın cenaze töreninde Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, ikinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve çok sayıda siyasi katıldı.

Eralp, Günsay ve Rado cami avlusuna sığmayan kalabalık eşliğinde kılınan öğle namazının ardından son yolculuklarına gözyaşları ile uğurlandılar.

Yüzlerce kişi Günsay, Rado ve Eralp’ı uğurlamak için adeta yarıştı. Günsay, Rado ve Eralp’ın sevenleri cami avlusuna sığmadı.

 

Eralp’a askeri tören 

 

Uzun yıllar Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığında hizmet veren ve GKK Sivil İşler Sorumluluğu görevinde de bulunan emekli Binbaşı Vural Eralp’a askeri tören düzenlendi.

 

Acı haberler peş peşe geldi

Erfem Günsay, Şevket Rado ve emekli Binbaşı Vural Eralp’ın ölüm haberleri peş peşe geldi.

Erfem Günsay, önceki gün evinde aniden rahatsızlandı. Günsay, geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

 

 

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı