Gözler Atatürk ve İskele’de - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Şubat 4, 2023
Spor

Gözler Atatürk ve İskele’de

Gözler Atatürk ve İskele’de

Süper Lig’den düşecek üçüncü takımın belli olacağı play-out son maçında Lapta ile Serdarlı Atatürk Stadı’nda, Gençlik Gücü ile Mağusa Türk Gücü de İskele Cumhuriyet Stadı’nda karşı karşıya gelecekler  

MTG ile Serdarlı takımları Süper Lig’de kalmayı garantilerken, GG ve Lapta’nın rakiplerini mağlup etmeleri durumunda Lapta lige veda edecek. GG puan kaybeder, Lapta galip gelirse küme düşen üçüncü takım GG olacak.


Maçlar saat 17.00’de başlayacak

Telsim Süper Ligi’ne veda eden Göçmenköy ve Türk Ocağı ile birlikte düşecek üçüncü takım bugün belli olacak. Play-out 3. maçlarında bugün İskele’de Cumhuriyet Stadı’nda Mağusa Türk Gücü-Gençlik Gücü ve Lefkoşa’da Atatürk Stadı’nda Lapta ile Serdarlı karşı karşıya gelecek. Maçlar saat 17.00’de başlayacak.
Mağusa Türk Gücü-Gençlik Gücü maçını Fehim Dayı, Lapta-Serdarlı maçını Kerem Eran yönetecek
Play-out grubunda hafta sonu oynanan 2. karşılaşmalarda Mağusa Türk Gücü ile Serdarlı aldıkları puanlar sonrasında Süper Lig’de kalmayı garantilediler. Gençlik Gücü ve Lapta takımlarından biri Süper Lig’e bugün veda edecek.
Bugün oynanacak olan karşılaşmalar sonrasında hem Lapta hem de Gençlik Gücü rakiplerini mağlup etmeleri durumunda küme düşen takım Lapta olacak.
Lapta’nın küme de kalması için Serdarlı ile oynayacağı maçı kazanması yetmiyor. Gençlik Gücü ile Mağusa Türk Gücü arasındaki karşılaşmada Gençlik Gücü’nün de puan kaybetmesini beklemek zorunda. Play-out son maçlarında Gençlik Gücü-Mağusa Türk Gücü ile berabere kalır veya mağlup olursa, Lapta’nın galip gelmesi durumunda Gençlik Gücü Süper Lig’e veda eden takım olacak.
Gençlik Gücü’nün Mağusa Türk Gücü karşısında 3 puan alması durumunda Lapta Süper Lig’e veda edecek.
Lapta ile Serdarlı arasındaki kritik maç Lefkoşa Atatürk Stadı’nda oynanacak. Mağusa Türk Gücü-Gençlik Gücü mücadelesi ise İskele Cumhuriyet Stadı’nda yapılacak.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar