Kıvrıkoğlu, Denktaş’ın kabrini ziyaret etti - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Şubat 3, 2023
Kıbrıs

Kıvrıkoğlu, Denktaş’ın kabrini ziyaret etti

Kıvrıkoğlu

Demokrat Parti’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Kıvrıkoğlu’na ziyareti sırasında, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral İsmail Serdar Savaş, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Baki Kavun, GKK Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Mehmet Soğancı, Ankara Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan Tümgeneral Ömer Paç, Tuğgeneral Mustafa Şenol ve Tuğgeneral Ömer Şevki Gençtürk eşlik etti. Denktaş’ın aile yakını Güvenç Cantaş da ziyaret sırasında hazır bulundu.
Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın kabrine çelenk sundu, ardından saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar göndere çekilmesinin ardından, Denktaş’ın kabrine kırmızı karanfiller bırakıldı ve anıt özel defteri imzalandı.

KIVRIKOĞLU ÖZEL DEFTERİ İMZALADI


Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, anıt özel defterine şunları yazdı:

“Varoluş Mücadelesinin Müstesna Lideri, Kurucu Cumhurbaşkanım;

Kahraman Kıbrıs Türkünün onurlu mücadelesinin esas ve asil ruhunu teşkil eden eşsiz önderliğinizin kıymetli hatırası ile huzurunuzdayız.

Özünüzü, büyük Türk Milletinin halis karakterinden alan; dayanağını yüce önder Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin oluşturduğu vatan sevginiz ve sarsılmaz inancınızla yön verdiğiniz mücadele, Kıbrıs Türkü’nü hakkı olan özgürlük ve huzura kavuşturarak hedefine ulaşmış ve Kıbrıs Türk halkının yüreğinde yakmış olduğunuz meşale, önderliğinizden alınan güçle, evrensel niteliklere sahip modern bir devlete dönüşmüştür.

Bu meşalenin, mücahit Kıbrıs Türk halkı tarafından daha iyi bir geleceğe taşınacağından emin olunuz. Vefakarlığın en güçlü ve en anlamlısına sahip olan Kıbrıs Türkü sizi ve kıyas kabul etmez fedakarlığınızı asla unutmayacak ve sonsuza kadar kalbinde yaşatacaktır.

Bizler, vermiş olduğunuz mücadelenin kıymeti ve değerli fikirlerinizin idraki içerisinde, yavru vatanda yeşeren Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde huzur ve barışın teminatı olmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhunuz şad olsun”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar