KıbrısManşet

Gözler Ağır Ceza Mahkemesi’nde


Devrim DEMİR 

Lefkoşa’da Temmuz ayında 26 yaşındaki Arda Erkan’ın ölümünün ardından yürütülen soruşturmada tutuklanan ve Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan Salih Kahraman, Şakir Can Özselmanoğlu, Erol Tayfur, Doğuş Erzen ve Mustafa Kavaz’ın yargılandığı dava karar için ertelendi.

Başkanlığını Ömer Güran’ın yaptığı Yargıç Rauf Kürşad ve Yargıç Vedia B. Barkından oluşan heyet huzuruna çıkarılan sanıkların avukatları ve Başsavcılık adına Kıdemli Savcı Ahmet Varol hazır bulundu.

Kavaz’ın dosyaları bekleniyor

Kamuoyunun yakından takip ettiği dava dün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesinde görüşüldü. Sanık Mustafa Kavaz’ın benzer suçlardan Mağusa Kaza Mahkemesinde askıda dosyaları olduğunu beyan eden avukatı Hasan Yücelen, dosyalarında ceza takdirinde dikkate alınması için beyanda bulundu.

8 Haziran’a ertelendi   

Mahkeme başkanı Ömer Güran, yapılan beyanların ardından talep edilen dosyaların gelmesi için emir verirken, davayı 8 Haziran Çarşamba günü sabah saat 08.30’a ertelediğini, bu sürede tüm sanıkların mahkeme gününe kadar merkezi cezaevinde tutuklu kalmalarına emir vererek oturumu kapadı.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı