Google’ın En Son Keşfi: Galapagos - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Dünya

Google’ın En Son Keşfi: Galapagos

Google’ın En Son Keşfi: Galapagos

Everest’in eteklerinden Amazon ormanlarının nehirlerine kadar dünyanın ulaşılması en zor yerlerini bilgisayar ekranlarına taşıyan Google Street View, şimdi de Pasifik’in izole takımadaları Galapagos’u keşfediyor.
Google, haritalarına ekleyeceği en son yer olarak Pasifik  Okyanusu’nda Ekvator çizgisinin 926 km batısında kalan Galapagos takımadalarını seçti.

Google, bir ekibin takımadaların her köşesini dolanarak görüntü alma çalışmasını kısa bir süre öncei sonlandırdığını açıkladı.


Görüntüleme çalışmasında, Google 18 kilo ağırlığında, sırta monte edilen ‘Street View Trekker’ donanımını kullandı. GPS antenleri, depolama sistemi ve çok sayıda bateri içeren donanım, 15 adet 5 megapiksellik kamera içeriyor. Bu çözünürlük, Google street View arabalarının kameralarıyla aynı.

Google, Street View Trekker’ı ilk olarak Ekim 2012’de ABD’nin Arizona eyaletinde bulunan Büyük Kanyon’u görüntülerken kullandı. Şirket, Galapagos Adaları’nın 2013 sonunda Google Maps’e ekleneceğini açıkladı.

Newscientist’in haberi göre, internet kullanıcıları dev kaplumbağalardan, volkanik adalarda yatan lav alanlarına kadar birçok büyüleyici görüntüyü ekranlarında görmekten büyük keyif alacak.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar