FutbolKöşe YazarlarıSpor

Gönyeli oldu


Ahmet ÖZSOY

 Gönyeli, sahasında konuk ettiği Binatlı’yı 4-1 mağlup ederek sadece 3 puan kazanmadı bence. Ligin son sırasına düşen Gönyeli en son galibiyetini 8inci hafta almıştı. 8 haftadır galip gelemeyen Gönyeli berabere dahi kalamamıştı.

Ara transferde yapılan değişimlerle lige başlayan ancak ilk maçta Yenicami karşısına hayal kırıklığı yaşayan Yenicami yine yabancılarını değişirken bu kez teknik direktör Turan Altay ile yollar ayrıldı. İki günü teknik adam belirleme ile geçiren Gönyeli göreve Hüseyin Cantürk’ü getirdi.

Tabi ki Cantürk’ün 3 günde takıma moral motivasyon dışında birşey katmasını beklemek hayalcilik olur. Ancak takımın 5 puan önünde ve belli ki lig sonuna kadar da birebir rakibi olacak Binatlı ile oynayacağı maç tam anlamıyla “olmak ya da olmamak” maçı idi ve başlıkta yazdığım gibi Gönyeli “oldu”.

İlk devre açıkçası yine hayal kırıklığı yaratan performans sergilemişlerdi. Göbekte Raif ve Yağış, sağ kanatta Kahraman dışında 2 pas ile oynayabilen yoktu. Tufan pas vermek istiyordu o da pas verecek arkadaş bulamıyordu. Defanstan anlamsız top şişirmeler, orta alanda ise rakip savunma arkasına atılmaya çalışılan toplar. Mucize arıyordu yani Gönyeli ilk devre ve bulamadı.

Konuk ekip Binatlı ise Gönyeli deplasmanında 3 puan alsa, Gönyeli dahil son 3 sıradaki takımların 7 ve 8 puan önüne geçecekti. Ancak başaramadı.

Maçın henüz 5inci dakikasında buldukları golden sonra sert savunma ve kazanılan ikili mücadeleler ile ayakta kaldılar. Savunmadan çıkarken organize olamayan Binatlı özellikle Moses ve Debola ile Gönyeli yarı alanında tehlikeli olmaya çalıştı. Gönyeli’nin ilk 45 dakikadaki dağınık oyunu ve savunma hatalarından tehlikeli olan Binatlı ikinci golü atmayı başaramadı.

İkinci devre farklı bir oyun izledik. Gönyeli top tutmaya, topu ayağa oynamaya ve pas yapmaya başlarken, Binatlı ikili mücadeleleri kaybetmeye başladı ve hücumda da çoğalamadı. Gönyeli’de devre arasında gönderilmek istenen Felix dünkü galibiyette büyük rol oynadı. Sylla ise attığı goller dışında güçlü fiziği ve orta alana yardım etmesi ile taraftarının gönlüne girdi. Gönyeli’de değişmeyen ve asla anlayamayacağım şey ise Tufan’ın neden ısrarla sağ bek oynatılmasıdır. Ara transferde kadroda var olmasına rağmen sol kanata adam almak için alarma geçen takım bir sağ bek bulamadı ve orta alanda verim alınabilecek Tufan sağ bekte harcanıyor.Başa dön tuşu