Gönyeli-Boğazköy yolunda yenileme çalışması başlıyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Eylül 24, 2023
KıbrısManşet

Gönyeli-Boğazköy yolunda yenileme çalışması başlıyor

kemal dürüst

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, eski Girne yolu olarak bilinen Gönyeli-Boğazköy arasındaki yolun yenileme çalışmalarının 20 gün içinde başlatılacağını belirtti.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Ulusal Birlik Partisi (UBP)’nin Dikmen, Boğazköy ve çevresindeki örgüt başkanlarını kabul etti.

UBP Dikmen Örgüt Başkanı Atilla Atakan başkanlığındaki örgüt başkanlarından oluşan heyeti kabulünde konuşan Bakan Dürüst, trafikte yaşanan ölümlü kazalar konusunda açıklamalarda bulundu, yeni düzenlemeler ve projeler hakkında bilgi verdi.


“Gönyeli-Boğazköy arasındaki yol yenilenecek”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığından verilen bilgiye göre, Kemal Dürüst, kabulde yaptığı konuşmasında, 20 gün içerisinde, eski Girne yolu olarak bilinen Gönyeli-Boğazköy arasındaki yolun yenileme çalışmalarının başlatılacağını belirtti.

Bakan Dürüst, yenileme çalışmaları çerçevesinde, yolda bazı düzenlemelerin de yapılacağına işaret ederek, amaçlarının yol güvenliğini arttırmak ve trafik kazalarını azaltmak olduğunu belirtti.

Bakan Dürüst, Gönyeli-Boğazköy yolu üzerindeki Oray Sitesi’nin kavşak sıkıntısının giderilmesinin de çalışmalar arsında bulunduğunu kaydederek, çok yakın bir zaman içerisinde, Oray Sitesi’nde yaşayanların da Gönyeli-Boğaz yolunu kullananların da güvenlik içerisinde olacağının altını çizdi.

Dürüst, trafik kazalarının yaşanmaması, canların sönmemesi için, Bakanlık ve Hükümet olarak üzerlerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını vurgulayarak, vatandaşların da üzerlerine düşen sorumluluğun bilincinde olması gerektiğini belirtti.

“Trafikte cep telefonu kullanımına yönelik yasal düzenlemeler yolda”

“Ülkemizde yaşanan ve ölümle sonuçlanan trafik kazalarının hiç yaşanmaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Trafik kazalarının bir kısmının alt yapı eksikliğinden kaynaklandığını kabul etmekle birlikte, büyük ölçüde, dikkatsizlik, aşırı hız, alkol ve cep telefonu kullanımı olduğunun da altını çizerim” diyen Bakan Dürüst, araç kullanırken cep telefonu kullanımı ile ilgili olarak da daha caydırıcı yasal düzenlemelerin de yolda olduğunu belirtti.

Trafikte cep telefonu kullanımını caydırıcı yasal düzenleme çalışmalarının kısa süre içerisinde tamamlanarak Meclise sevk edeceklerini belirten Bakan Dürüst, güvenli sürüş bilincinin yasalar ile bir yere kadar sağlanabileceğini, sürücülerin de sorumlulukla hareket ederek trafik kurallarına uygun hareket etmeleri gerektiğini vurguladı.

 [newsbox style=”nb3″ display=”category” cat=”1332″ number_of_posts=”6″ sub_categories=”no” show_more=”no” post_type=”post”]
Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar