Gizemli Kıbrıs Gemikonağı’nda tanıtıldı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Kıbrıs

Gizemli Kıbrıs Gemikonağı’nda tanıtıldı

Gürsel KARAGÖZLÜ

Turizmci, Araştırmacı Yazar Zekai Altan, Gemikonağı Erdal Abit İlkokulu’nda “Gizemli Kıbrıs” isimli kitabını tanıtarak  söyleşi düzenledi. Geçtiğimiz günlerde ilk kitap tanıtım etkinliğini Esentepe İlkokulu’nda yapan Zekai Altan, kitap tanıtım etkinliklerinin ikincisini dün Gemikonağı Erdal Abit İlkokulu’nda gerçekleştirdi. Öğrencilerle söyleşi tarzında geçen etkinliğe Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya da katıldı.

Altan: Bu kitapta Kıbrıs hakkında birçok bilgi var

Söyleşiden sonra konuşma yapan Altan, kitap içerisinde KKTC’deki birçok yerleşim yerlerindeki tarih, kültür ve fauna hakkında bilgiler olduğunu söyledi. Altan, kitapta Lefke ve bölgesi hakkında da bilgiler olduğunu, bunu öğrencilere anlatarak amaçlarının bir farkındalık yaratarak dikkat çekmek olduğunu ifade etti.


Aziz Kay: Bu kitaptan çok şey öğreneceğiz

Yapılan söyleşide söz alan Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, Zekai Altan’dan almış olduğu “Gizemli Kıbrıs” isimli kitabının kendisini onurlandırdığını ve mutlu olduğunu söyleyerek bu gibi kitapların öğrencilere ve halka büyük katkılar sağlayacağını söyledi.

Konuşmaların ardından Zekai Altan imzalamış olduğu kitabı Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya’ya hediye etti.

[images_grid auto_slide=”no” auto_duration=”1″ cols=”three” lightbox=”no” source=”media: 195270,195271,195272″][/images_grid]

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar