Girne’de John Okoli fırtınası - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Kasım 30, 2022
FutbolKöşe YazarlarıSpor

Girne’de John Okoli fırtınası

Coşkun Kutay

Yeniden yapılanma sonucunda ortaya çıkan “uyum” sorunu nedeniyle ilk dört haftada bekleneni veremeyen, ancak, beşinci haftadan itibaren, Çetinkaya beraberliği hariç, elde ettiği galibiyet serisi ile yükselişe geçen Türk Ocağı, oynadığı iyi futbol ile özgüven de kazanmıştı. Ancak, alacağı üç puanla, “galibiyet serisine” devam etmenin yanı sıra, “zirve hesapları” yapan Türk Ocağı’nın, evdeki hesabı çarşıya uymadı. Zira Türk Ocağı, iki gol ve bir asistle sahada fırtına gibi esen John Okoli’yi durduramayınca, “gülen” taraf Gönyeli oldu.

Bütün hesaplarını “kazanmak” üzerine yapan Türk Ocağı, karşılaşmaya tempolu başladı. Savunmayı ileride kurarak, oyunu rakip alana yıktı. Mustafa Avcı ile John Okoli’yi, Doğukan ile de rakip oyun kurucusu Raif’i kontrol atına almaya çalışan Ocak, başta Malik olmak üzere, A. Coşkun ve Doğukan’dan oluşan ikinci bölge oyuncularıyla,  Gönyeli ataklarını orta alanda karşılamaya çalıştı. Bunun yanında, Tonbara ve Remzi’nin gerçekleştirdiği kanat bindirmeleriyle Akande’ye gol pozisyonu üretmek gayreti içerisine girdi.


Bu süreç içerisinde, Menteş’le rakip golcü Tonbara’yı durdurmaya çalışan Gönyeli, orta alanı kalabalık tutarak, John Okoli, Charles ve Christian’a atılacak uzun toplarla tehlikeli kontra ataklar yapmaya çalıştı. Ayrıca, Gönyeli’nin de Türk Ocağı’na ayak uydurmasıyla da ortaya, temposu yüksek, süratli heyecanlı bir karşılaşma çıktı. Tarafların birbirlerine kesin bir üstünlük sağlayamadığı karşılaşmanın ilk devresi golsüz kapandı.

Gönyeli ikinci yarıya adeta golle girdi. 46’da Raif’in Gönyeli adına attığı gol, Türk Ocağı’nın temposunu iyice arttırdı. Gönyeli’nin skoru korumak içgüdüsü ile oyunu kendi alanında kabullenip, John Okoli ve Raif’e atılacak uzun toplarla rakip alana sarkma düşüncesi ise, Türk Ocağı’nın rakip alana iyice yerleşmesine neden oldu. Ancak beklenen gol Türk Ocağı’ndan değil, her geçen dakika temposunu arttıran günün adamı John Okoli’den 68.dakikada penaltıyla geldi. Oyuna girer girmez ilk kez topla buluşan Fikret’in asistini değerlendiren John Okoli’nin, kendisinin 2. ve takımının da 3. golünü atıp “fişi” çekmesiyle karşılaşma, oyun disiplininden kopmayan Gönyeli’nin zaferi ile bitti. Karşılaşmanın yıldızı: her geçen dakika büyüyerek takımına adeta üç puan hediye eden John Okoli oldu.

    

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar