Magazin

Gençler yeteneklerini keşfedecek20 LİSE FİNAL HEYECANI YAŞAYACAK:
Bu yıl 4’üncü kez düzenlenen Telsim Freezone Liselerarası Müzik Yarışması bugün yapılıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da “
İçindeki Yeteneği Keşfet “ sloganı ile düzenlenen yarışmada gençler, yeteneklerini sergileme ve profesyonel sahne deneyimi edinme fırsatı bulacak

 

KKTC Telsim’in Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı işbirliğinde bu yıl yedincisini düzenlediği Freezone 7. Liselerarası Müzik Yarışması için hazırlıklar tamamlandı. “İçindeki Yeteneği Keşfet” sloganı ile düzenlenen yarışmada gençler, yeteneklerini sergileme ve profesyonel sahne deneyimi edinme fırsatı bulacak.

 

BRT 1’den canlı yayınlanacak
Vodafone Freezone 7. Liselerarası Müzik Yarışması’nda 16 liseden 17 grup final heyecanı yaşayacak. Yarışmanın finali bu akşam Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşecek. Aynı zamanda yarışma BRT 1’den saat 10.00’dan itibaren canlı yayınlanacak.


Kıbrıslı müzisyenler jüride  

Jüride ise, Erdinç Gündüz, Eril Cambaz, Kutay Alicik, Oytun Ersan, Uğur Güçlü ve Ziya Başkal yer alıyor. Yarışmada, icra, orkestra, kız solist, erkek solist, enstrüman ve sahne performansı olmak üzere toplam altı kategoride ödüller verilecek. Vodafone 7. Liselerarası Müzik yarışmasında ülkemizin başarılı müzik gruplarından Girne Gelişim 4 şarkılık ile sahne alacak.

 

Tanpınar: Gençlerin müziğe ve sanata yönelmelerini desteklemeye devam edeceğiz
Her yıl aynı heyecanla yarışmayı düzenlediklerini söyleyen Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, gençlerin yeteneklerini gösterebilecekleri bir alan açmaktan dolayı da çok mutlu olduklarını ifade ederek şunları söyledi: “Yarışmaya katılan liseli gençlerin içindeki heyecanı ve çalışma azmini gördükçe çok heyecanlanıyoruz. Müzik yeteneklerini yeni keşfetmiş gençlerle bu patformu paylaşıyor olmaktan dolayı yaşadığımız mutluğu kelimelerle anlatabilmek çok kolay değil. Yarışmanın bir marka haline gelmiş olması bu nedenlerden dolayıdır. Gençler hem müzik yaparak zamanlarını yararlı bir şekilde değerlendiriyor, hem de içlerinden çok çok yetenekli sanatçılar çıkabiliyor.” Tanpınar, yarışmayı sosyal sorumluluk duygusuyla düzenlediklerini vurgulayarak, gençleri müzik konusunda desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

20 lise katılıyor
Bu yıl yarışmaya katılacak olan liseler ise şöyle: 19 Mayıs Türk Maarif Koleji, 20 Temmuz Fen Lisesi, Bülent Ecevit Anadolu Lisesi, Doğu Akdeniz Doğa Koleji, English School of Kyrenia, Girne Amerikan Koleji, Güzelyurt Meslek Lisesi, Güzelyurt Türk Maarif Koleji, Levent Koleji (2 Grup), Lefkoşa Türk Lisesi, Namık Kemal Lisesi, Polatpaşa Lisesi, Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi, TED Kuzey Kıbrıs Koleji, Türk Maarif Koleji ve Yakın Doğu Koleji.
Başa dön tuşu