Gemikonağı'nda alkollü sürücü dehşeti: 26 yaşındaki genç hayatını kaybetti - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

Gemikonağı’nda alkollü sürücü dehşeti: 26 yaşındaki genç hayatını kaybetti

gemikonağı ölümlü kaza

​15.06.2024 tarihinde, saat 02.00 sıralarında, Gemikonağı’nda Ecevit Caddesi üzerinde, Mehmet Eren ERDOĞAN (E-22), 143 mlgr alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki EP 049 plakalı araç ile doğu istikametine doğru seyrettiği sırada aşırı sürat ve dikkatsizliği sonucu sağa meyilli viraja girdiği zaman direksiyon hakimiyetini kaybedip yolun solundan çıkıp kaldırıma çarptıktan sonra kaldırımdaki bank üzerinde oturmakta olan Naveed AKBAR (E-26) ve Sajidullah KHAN (E-22)’a çarpmıştır. Çarpmanın etkisiyle kontrolsüz bir şekilde yoluna devam eden EP 049 plakalı araç, aydınlatma direğine çarpıp 3,40 metre yükseklikten denize düşmüştür.
Kaza sonucu ağır şekilde yaralanan bank üzerinde oturmakta olan Naveed AKBAR kaldırıldığı, Cengiz Topel Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmayarak yaşamını yitirmiştir.
Kazada yaralan EP 049 plakalı araç sürücüsü Mehmet Eren ERDOĞAN ve aynı araçta yolcu olarak bulunan Aysu DEMİR (K-21) ile bank üzerinde oturmakta olan Sajidullah KHAN da kaldırıldıkları Cengiz Topel Hastanesinde yapılan tedavilerinin ardından, Mehmet Eren ERDOĞAN ve Aysu DEMİR taburcu olurken, Sajidullah KHAN ise müşahede altına alınmıştır. Araç sürücüsü tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar