GAÜ sponsorluğunda çekimleri KKTC'de gerçekleşen "Bir Zamanlar Kıbrıs" ekibi 2. sezon için geri döndü - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısSinema

GAÜ sponsorluğunda çekimleri KKTC’de gerçekleşen “Bir Zamanlar Kıbrıs” ekibi 2. sezon için geri döndü

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) sponsorluğunda, çekimleri KKTC’nin çeşitli bölgelerinde gerçekleştirilen, güçlü oyuncu kadrosu, sarsıcı hikayesi ve büyük prodüksiyonuyla ses getiren “Bir Zamanlar Kıbrıs” dizi oyuncuları ve ekibi, 2. sezon çekimlerini gerçekleştirmek için KKTC’ye geldi.

Geçtiğimiz günlerde dizi oyuncuları ve ekibi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne geri döndü. Lefkoşa Ercan Havalimanı’nda, Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Medya Koordinatörlüğü mikrofonlarına açıklamada bulunan ve Bereli karakterine hayat veren Serkan Çayoğlu, “O yıllarda yaşanan acı olayların çekilmesi gereken yer KKTC’den başka bir yer değildir, o nedenle 2. Sezon çekimleri için geri döndük. Hikayeler gerçek olduğu için, gerçek duygular ve sorumluluk hissiyatı çok baskın oluyor. O dönemi gerçekte yaşayan insanlar ara ara setimizde bulunuyor ve onlarla tanışmak duygularımızı çok daha başka boyutlara taşıyor. Bizler sorumluluğumuzun farkındayız elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz, gerisi seyircinin takdiridir” şeklinde konuştu.


İlk sezonu TRT1 ekranlarında yayınlanan 1963-1974 yılları arasındaki Kıbrıs Türk halkının maruz kaldığı sıkıntıların ekrana getirildiği “Bir Zamanlar Kıbrıs” dizisinin 2. sezonu için geri sayım başladı.

 

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar