Eğitim

GAÜ Öğrencilerinden yeşillendirme projesi

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Eğitim Fakütesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencileri tarafından kurulan Erken Çocukluk Eğitimini Destekleme Kulübü (EÇEDK), “Okulumuz Yeşil Daha Güzel”  projesi çerçevesinde İlkokul ve Anaokullarına ağaç ve çiçek dikimi gerçekleştiriyor.

GAÜ Okul Öncesi Öğretmenliği bölümü akademisyenlerinden Aytaç Dilek, EÇEDK tarafından ortaya koyulan “Okulumuz Yeşil Daha Güzel”  projesi hakkında yaptığı açıklamasında şunları söyledi;

“Çağımızda eğitim ve öğretimin, hayatın tüm alanlarında kesintisiz olarak devam ettiği göz önüne alındığında, öğrenme mekânlarının sadece dersliklerle sınırlı olmadığı bilinmektedir. Öğrencilerin zihinsel, bedensel ve ruhsal gelişmelerine katkı sağlayan sosyal mekânlar olarak okul bahçeleri, eğitimin sürekliliğinin sağlanması ve kalitesinin arttırılmasında önemli bir paya sahiptir. Aktif yaşam biçimini teşvik eden okul bahçelerinin, yeterli donatım elemanları, yeşil alanları düzenlenerek, öğrenciler için çekici ve zevkli hale getirilmesi hedeflenmelidir.  GAÜ Erken Çocukluk Eğitimini Destekleme Kulübü (EÇEDK) olarak “Okulumuz Yeşil Daha Güzel”  projesi çerçevesinde İlkokul ve Anaokullarına yönelik olarak Girne Osman Türkay Anaokulu’na ve Güzelyurt Bostancı Fikri Karayel İlkokuluna çiçek ve ağaç dikimi gerçekleştirdik. Bunun yanında çocuklar için Bostancı Fikri Karayel İlkokulunda oyun alanlarının çizimini gerçekleştirdik.  EÇEDK olarak bu yıl planlanan etkinliklerin ikincisini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  ALES sınavında “Kalem ve Silgini Paylaşmak İster Misin?” ve  üniversite de “Pirilli Toplama kampanyası” devam etmektedir” dedi.

gau agac dikimi (1) gau agac dikimi (2) gau agac dikimi (3) gau agac dikimi (4) gau agac dikimi (5) gau agac dikimi (6) gau agac dikimi (7)

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı