FutbolSpor

Galatasaray zorda


Geçtiğimiz cumartesi günü yapılan Mali Genel Kurul’da idari bakımdan ibra edilmeyen Galatasaray yönetimi, haftalardır Suudi Arabistan’dan beklediği iyi haberi de alamadı.
Al Hilal Kulübü, sezon başında 6 milyon Euro’ya transfer ettiği Bafetimbi Gomis’in bonservis bedelinin son taksidi olan 2 milyon Euro’yu yine ödemedi.
Yapılan uyarılara rağmen 1 Mart’ta göndermesi gereken parayı ödemeyen Suudi Arabistan ekibinin bu tavrı, ibrasızlık nedeniyle zaten zor durumda olan Galatasaray yönetimini iyice zor duruma soktu.
Futbolcuların paralarını bu ay başında ödeyerek, 31 Mart’ta UEFA’ya verilmesi gereken “Kulüpten alacağımız yoktur” yazısını alan sarı-kırmızılı yönetim, bundan sonraki süreçte vergi borçları ile Emre Akbaba ve Yuto Nagatomo’nun bonservis taksitlerini ödemeyi planlıyordu.
14 milyon TL’lik vergi borcunu yatıran yönetim, ödeme takviminde bir sonraki sırada bulunan bonservis taksitlerini Al Hilal’in Gomis’in bonservis bedelini göndermemesi nedeniyle ödeyemedi. Mali Genel Kurul’dan çıkan ibrasızlık nedeniyle bankalardan kredi temin edilememesi işleri daha zorlaştırdı. Emre Akbaba için Aytemiz Alanyaspor’a 3.5 milyon TL, Yuto Nagatomo için de Inter’e bu ay başında 1.5 milyon Euro bonservis taksiti yatırması gereken Galatasaray, UEFA ile herhangi bir sorun yaşamamak adına bu iki ödemeyi ilk sıraya aldı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı