FutbolSpor

Futbolda Trabzon çıkarması


1975 yılında Kıbrıs Türk Karması ile Trabzonspor arasında oynanan Kıbrıs Barış Kupası’nda forma giyen tüm oyuncular, Trabzonspor başkanının daveti üzerine Trabzon’da buluşacak

SERTOĞLU DA, TRABZON’DA OLACAK: Başkanlığını Hasan Sertoğlu’nun yapacağı kafilede; Günay Caymaz, Hasan Tanışık, İlker Ertemel, Enver Sedat Simavi, Ertuğrul Gardiyanoğlu, Mustafa Oraloğlu, Metin Onbaşı, Erbay Gönelli, Özcan Özcanhan, Ali Çetin Amcaoğlu, Yücel Hatay gibi isimler kafilede yer alacak. Kafile bu sabah adaday ayrılıyor

 

Kıbrıs Barış Kupası ismi ile 1975 yılında düzenlenen ve Kıbrıs Türk Karması ile Trabzonspor takımlarının karşı karşıya geldiği karşılaşmanın anıları tazeleniyor. Trabzonspor’un şampiyonluğu ile sonuçlanan Kıbrıs Barış Kupası’nda yer alan Kıbrıs Türk Karması, Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun daveti üzerine hafta sonu Trabzon’da olacak.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu’na gönderdiği davet yazısı ile 1975’teki efsane kadro, kupanın 45’inci yılında Trabzon’da ağırlanacak. KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’nun kafile başkanlığını yapacağı efsane futbolcular bu sabah adadan ayrılacak.

Trabzonspor Kulübü tarafından yapılan organizasyonla, 18 Ocak Cumartesi günü, Trabzon Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde Trabzonspor’un kupayı kazanan efsane kadrosundan futbolcularla Kıbrıs Türk karması ortak bir yemek yiyecek, ardından da hep birlikte Trabzonspor Müzesi’ne gidilerek Kıbrıs Barış Kupası yerinde ziyaret edilecek.

Kafile, yine Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun özel olarak hazırlattığı locada, Türkiye Süper Ligi’nin ikinci yarısının ilk hafta maçı olan Trabzonspor- Kasımpaşa maçını da izleyecek.

 

Sertoğlu: Bu heyecanı görmek, bize gurur veriyor

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu’na nazik daveti için teşekkür eden KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, bu gurur ve onuru yaşamanın kelimelerle ifade edilemeyeceğini söyledi.

Kıbrıs Türk futboluna damga vuran, önce futbolcu, ardından da teknik adam- yönetici olarak görev yapan bir neslin, bugün halen gurur duyulan başarılarla anıldığını söyleyen Hasan Sertoğlu, “Sevgili hocamız Günay Caymaz ve futbolcu abilerimizin, davet gelir gelmez nasıl bir keyif ve disiplinle organizasyona hazırlandığını görmek, federasyon başkanı olarak yaşadığım en unutulmaz anılarımdan biri olacaktır.” dedi.

Sertoğlu, devamla şunları söyledi:

“Bu ziyaret, aynı zamanda KTFF’nin Kıbrıs Türk futbolunu var edenlerin, ayakta tutanların ve bugünlere taşıyanların anısına bir vefadır.

Trabzonspor gibi bir kulübün, bunca gündem arasında vefaya, saygıya verdiği önem ise unutulmayacak bir adımdır.

Bu davete büyük bir keyifle icabet ediyoruz. O dönemki teknik kadro ve futbolcu abilerimizin yanı sıra, organizasyonda hakem olarak yer alan Özcan Özcanhan ve spor yazarı olarak izleyen Yücel Hatay da bizimle birlikte olacak. Bu da bizim vefa duygumuzun bir göstergesi olsun.”dedi

 

Kafilede kimler var

Başkanlığını Hasan Sertoğlu’nun yapacağı kafilede şu isimler yer alıyor; Günay Caymaz, Hasan Tanışık, İlker Ertemel, Enver Sedat Simavi, Ertuğrul Gardiyanoğlu, Mustafa Oraloğlu, Mustafa Metin Onbaşı, Ahmet Erbay Gönelli, Ahmet Özcan Özcanhan, Ali Çetin Amcaoğlu, Yücel Hatay

 
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı