Federasyon hakemlerin ilk yarı karnelerini açıkladı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Aralık 1, 2023
FutbolSpor

Federasyon hakemlerin ilk yarı karnelerini açıkladı

Futbol Federasyonu 2019-2020 sezonunun ilk devresindeki hakem istatistiklerini grafiklerle açıkladı. İlk devrede Süper Lig’de oynanan toplam 120 maçta en fazla orta hakemlik görevi alan hakemler 12’şer maç ile Fehim Dayı ve Osman Özpaşa oldu.

Süper Lig’den ikinci sırada en çok maç yönetenler ise 11’er maç ile Mehmet Sezener, Turgay Misk ve Utku Hamamcığoğlu yer aldı. Evren Karademir ve Kerem Eran 10’ar maç, Serhan Şimşek ise 9 maç yönetti Süper Lig’in ilk devresinde. Emre Öztaşlı ve Mustafa Öztugay 8, Ali Özer 7, Hakan Muhtaroğlu ve Hüseyin Eyüpler 7’şer maç yönettiler. Süper Lig’in ilk devresinde 1 maç yöneten tek hakem ise Zekai Töre oldu.


Hakemlerin yönettikleri maç sayısına göre kırmızı kart gösterme ortalamalarını da açıklayan federasyon verilerine göre en fazla kırmızı kartına başvuran hakem Ali Özer oldu. Ali Özer maç başına ortalama 0,57 ile kırmızı kartına başvururken, ikinci sırayı 0,55 ile Mehmet Sezener aldı.

Ligin ilk devresindeki 120 maçta görev alan toplam 14 hakem arasında en fazla maç yöneten hakemlerden Fehim Dayı maç başına 0,25 ortalama ile kırmızı kartına başvurdu, Osman Özpaşa ise 0,50 ortalamaya ulaştı. 10 maç yöneten Evren Karademir, 8 maç yöneten Emre Öztaşlı, 5 maç yöneten Hüseyin Eyyüpler ve 1 maç yöneten Zekai Töre ise hiç kırmızı kart göstermediler.

Hakemlerin sarı kart ortalamasında ise en fazla rakam Osman Özpaşa’nın oldu. İlk devre en fazla Süper Lig maçı yöneten Osman Özpaşa ayni zamanda en fazla sarı kart gösteren hakem oldu. Özpaşa maç başı ortalama 5,9 sarı kart çıkarırken, diğer en fazla maç yöneten hakem Fehim Dayı ise maç başı ortalama 3.6 sarı kart sayısı ile en az sarı kart gösteren üçüncü hakem konumunda. Sarı kart sıralamasında en fazla kart gösteren ilk 5 hakemimiz Osman Özpaşa, Turgay Misk, Hüseyin Eyyüpler, Ali Özer ve Utku Hamamcıoğlu oldu.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar