Diğer SporlarSpor

Fury-Klitschko rövanş tarihi açıklandı

Bu bölüm, Jannah Extinsions Eklentisini gerektiren bazı kısa kodları içerir. Tema Menüsünden> Eklentileri Yükle'den yükleyin.

[dropcap style=”circle” color=”#ffffff” bgcolor=”#0065ad”]D[/dropcap]ünya ağır sıklet boks şampiyonu İngiliz Tyson Fury ile kemerin eski sahibi Ukraynalı Wladimir Klitschko arasındaki rövanş karşılaşmasının tarihi belirlendi.

İngiliz boksörün çalıştırıcısı ve amcası Peter Fury’nin açıklamasına göre namağlup Fury ile 40 yaşındaki eski dünya şampiyonu Klitschko arasındaki karşılaşma, 9 Temmuz Cumartesi günü İngiltere’nin Manchester kentinde yapılacak.

Almanya’nın Düsseldorf kentindeki Esprit Arena’da geçen yılın kasım ayında yapılan ilk maçı, 12 raundun sonunda üç hakemin ortak kararıyla kazanan Fury, Klitschko’nun 11 yıllık dünya şampiyonluğunu sona erdirerek önemli bir başarıya imza atmıştı.

İki boksör arasında ilk maç öncesi yapılan anlaşma gereği tarafların rövanş maçına çıkması gerekiyordu. Fury, Ukraynalı rakibini yenerek Dünya Boks Birliği (WBA), Dünya Boks Organizasyonu (WBO), Uluslararası Boks Federasyonu (IBF) ve Uluslararası Boks Organizasyonu (IBO) şampiyonluk kemerlerine sahip olmuştu.

İngiliz boksör, kendisine meydan okuyan Ukraynalı Vyacheslav Glazkov’dan önce Klitschko ile rövanş karşılaşmasına çıkmayı kabul ettiği için IBF kemerini kaybetmişti.

 Fury, Klitschko'nun 11 yıllık dünya şampiyonluğunu sona erdirerek önemli bir başarıya imza atmıştı.
Fury, Klitschko’nun 11 yıllık dünya şampiyonluğunu sona erdirerek önemli bir başarıya imza atmıştı.İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı