Fuar Kavşağı’na trafik ışığı konulacak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Mayıs 21, 2024
KıbrısManşet

Fuar Kavşağı’na trafik ışığı konulacak

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Canaltay, trafik konusunda Polis Trafik Müdürlüğü ile toplantıda bir araya geldiklerini ve yolların durumu ile en çok kaza olan noktalarla ilgili bir çalışma yaptıklarını ifade etti.

Canaltay, Lefkoşa Fuar Kavşağı için çözümün trafik ışıkları olduğunu ve oraya trafik ışığı konacağını kaydetti.

Katıldığı bir programda konuşan Canaltay, şöyle dedi: “Sorunları çözerken en büyük sıkıntı mali kaynak sıkıntısıdır. Bu mali sıkıntıları aşabildiğimiz anda ışıklandırma projelerimiz hazır, kavşakların ışıklandırılması hazır. Yol temizliği hazır.


Eğer bütçe ile ilgili sorun yaşıyorsanız bazı şeyleri erteliyoruz bazen çözüyoruz bazen belediyelerle işbirliği yapıyoruz.

Netice itibarıyla bütçe sorunlarını çözebildiğimiz anda bu ülke daha iyi hizmet alacak. Eğer siz ne istediğinizi, ne olduğunuzu ve kendinizi anlatamazsanız o zaman ilişkilerde bir dengesizlik olur. Siz bir ülke, bir devletsiniz. Bir anavatanınız var Türkiye Cumhuriyeti… Çıkış kapımız TC, ekonomik olarak işbirliği yapacağımız yer TC.

Ben orasıyla açık açık konuşamazsam ve kendimi anlatamazsam bu çarpık bir ilişkiye dönüşür ve iki halkın arası açılır. Beni buraya halkım getirdi ve ben halkın temsilcisiyim. UBP’nin görüşleri doğrultusunda halkı temsil ediyorsam Anavatan Türkiye ile iyi ilişkiler kurmak zorundayım. Şeffaf olarak bizim gerçeklerimizi anlatmak durumundayım, onlar da kendi gerçeklerini. İki devlet çerçevesi içerisinde şeffaf, saygı ve sevgi içerisinde bu ilişkileri götürmemiz lazım.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar