KıbrısManşet

Fotoğrafları bir Rum için çekmiş


Mehmet Besimoğlu, Mağusa Limanı’ndaki askeri birliğin fotoğraflarını çekerken yakalnarak tutuklandı. Besimoğlu, casusluk suçlamasıyla Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı

 

 

Devrim DEMİR

Mağusa’da askeri birliğin fotoğrafını çektiği sırada suçüstü yakalanan  Mehmet Besimoğlu, tutukluluk talebiyle dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Zanlının emare olarak alınan cep telefonunda yapılan incelemede, Rum hattı ile görüşmeleri olduğu, evinde yapılan aramada ise çok sayıda hatlı cep telefonları ile dijital makinlerin yanı sıra laptopu emare olarak alındı.

Yargıç Rauf Kürşad, soruşturmanın  salimen yürütülebilmesi için 2 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Askeri personelin çok sayıda resmini çekti

Mağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Löğmen Yücetürk olayla ilgili bulguları aktardı.

Yücetürk, zanlı Mehmet Besimoğlu’nun, 28 Ağustos’ta saat 11.00’de, Mağusa Surlariçi’nde Canbulat Müzesi’nin surlarına çıkıp, dijital fotoğraf makinesiyle Mağusa Limanı’nın içinde bulunan askeri birliğin fotoğraflarını çektiği esnada yakalandığını söyledi.

Polis, zanlının tasarrufundaki dijital fotoğraf makinesinde, askeri araçları ve personelin fotoğrafları bulunduğunu belirledi.

Yücetürk, zanlının askeri birliğin fotoğraflarını bir Rum’a vermek için çektiğini itiraf edip, gönüllü ifade verdiğini söyledi.

Yücetürk, zanlının Rum hattının olduğunun belirlendiğini ve Rum şahısla yaptığı telefon görüşmelerinin belirlendiğini anlattı. Polis memuru Yücetürk, zanlının evlerinin arandığını ve birçok cep telefonu, dijital fotoğraf makineleri ve laptopun bulunarak emare alındığını belirtti.

Yücetürk, emarelerin inceleneceğini ve aranan şahıs olduğunu söyleyerek, iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

 
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı