Forestin planı hızlı ve atak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mayıs 26, 2024
FutbolSpor

Forestin planı hızlı ve atak

Küçük Kaymaklı’da teknik adam Emre Perçinci 3 yabancıyı belirledi ve takımın performansından memnun

ASARE-OSİ-OKAFOR:


Küçük Kaymaklı’nın yeni sezondaki yabancılarının 3’ü de hücuma dönük olacak. Kanat ve forvet oynayabilen ayrıca sürati ile dikkat çeken Osi bu yıl yeşil-siyahlıların yeni yabancısı olacak. Geçen sezon Doğan’da oynayan Okafor ve Kaymaklı’da yıldızı parlayan Asare forestin yeni 3lüsü olacak

 

Ahmet ÖZSOY

Süper Ligin başkent ekiplerinden Küçük Kaymaklı yeni sezon hazırlıklarını yurt dışında yaptığı kamp ve ülkemizdeki çalışmalarla sürdürüyor.

Teknik adam Emre Perçinci yönetimindeki forestin yeni sezondaki yabancıları da belirlenmiş durumda. Geçtiğimiz sezon takımda forma giyen Asare’nin yanı sıra Doğan Türk Birliği’nde oynayan forvet Okafor’u renklerine bağlayan Kaymaklı Asare tarzında 1 oyuncu daha aldı. Osi isimli hem kanat hem de forvet mevkiinde oynayabilen futbolcu ile üçlüsünü belirleyen Kaymaklı böylece yabancılarının üçünü de hücum hattından yana kullanmış oldu.

Perçinci çok memnun

Küçük Kaymaklı teknik patronu Emre Perçinci takımın çalışmalarından memnun. Perçinci, “Osi gayet iyi bir futbolcu. Tavsiyenin üzerine aldık ve hem kanat hem de forvet oynayabilen süratli bir oyuncu. Ayrıca son vuruşları da iyi. Okafor-Asare ve Osi üçlüsü takımımızın hücum hattını zenginleştiriyor” yorumunu yaptı.

Emre Perçinci kadrodaki futbolculardan bazılarının daha fazla forma şansı bulmak arzusunda olduklarını söyledi. Perçinci, “Bazı futbolcular ile yollarımız ayrılabilir. Daha fazla süre maç oynayabileceklerini bir takıma gitmeyi düşünenler olduğunu biliyorum ve bu yüzden de bugün futbolcularımla toplantı yapacağım” dedi.

Remzi ile bugün görüşecek

Perçinci, Kaymaklı’dan yetişen forvet oyuncusu Remzi Betmezoğlu’nun transferi konusuna da açıklık getirdi: “Remzi takımdaki arkadaşlarına yeniden Kaymaklı’ya dönmek istediğini belirtmiş. Bizim planlamamız içerisinde olan bir futbolcu değildi ve şu anda da transfer etmek için herhangi bir girişim yapmadık.

Biz ne Çetinkaya ne de Türk Ocağı ile ters düşmek istemiyoruz. Türk Ocağı’ndan Çetinkaya’ya transferini, Remzi’nin düşüncesini öğrenmek ve bizim düşüncemizin ne olduğunu da ben Remzi ile paylaşacağım. Bunun için de kendisi ile bugün bir görüşmem olacak.”

 

Yeni sistemi belirledi

Küçük Kaymaklı’nın genç teknik adamı Emre Perçinci Kaymaklı’nın yeni sezondaki oyun yapısı konusunda da Havadis’e açıklamalar yaptı. Perçinci şöyle konuştu:

“İyi bir geçiş oyunu arzusundayız. İkinci bölge savunması yaparken, hızlı ataklarla öne çıkabilmeyi planlıyoruz. Özellikle kendi sahamızda oynarken oyunu rakip sahaya yıkabilmeyi ve önde baskı kurmayı düşünüyoruz.

Rakibe göre de oyun düzenimiz olacak, tek tip oyun düzenimiz olmayacak

Hedefimizi kupada ilerlemek olarak belirledi. Ligde üst sıralara doğru oynayan ve iyi sonuçlar alan bir takım yanı sıra, 3-4 takımın lig şampiyonluğu hedefi ile mücadele edeceği sezonda biz hedefimizi kupayı kazanma olarak belirledi.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar