Finalde 3. randevu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Aralık 7, 2023
Basketbol

Finalde 3. randevu

Yakın Doğu - Koopspor

MAÇ NEU RA 25 SPOR SALONU’NDA: Yakın Doğu Üniversitesi ile Koopspor arasında bu akşam saat 19.00’da NEU RA 25 Spor Salonu’nda oynanacak maç, seri açısından büyük önem taşıyor. Yakın Doğu Üniversitesi, Koopspor karşısında dört maç kazanım esasına göre oynanan finalde 2-1 önde bulunuyor

HAKEMLER BEŞE – SIRDAR İKİLİSİ: Basketbol Federasyonu Merkez Hakem Komitesi bu zorlu karşılaşmanın hakemlerini belirledi. Buna göre NEU RA 25 Spor Salonu’nda oynanacak olan karşılaşmayı Ulviye Beşe ile Nusret Sırdar hakem ikilisi yönetecek

[dropcap style=”circle” color=”#ffffff” bgcolor=”#0065ad”]N[/dropcap]icosia Sports Basketbol Büyük Erkekler Ligi final serisi üçüncü maçında Yakın Doğu Üniversitesi ile Koopspor bu akşam karşı karşıya gelecek.

Statü gereği ilk iki maçı Koopspor sahasında oynayan takımlar bu kez iki maçı NEU RA 25 Spor Salonu’nda oynayacak. Dört maç kazanım esasına göre oynanan seride Yakın Doğu Üniversitesi, Koopspor karşısında 2-1 önde bulunuyor.


 

Maç saat 19.00’da

Yakın Doğu Üniversitesi ile Koopspor arasında geçtiğimiz perşembe günü oynanması gereken ancak Koopspor Antrenörü Emrah Güven’in rahatsızlığı nedeniyle yurt dışına gidecek olması nedeniyle Basketbol Federasyonu tarafından 2 Mayıs Pazartesi akşamına alınan serinin üçüncü maçı bu akşam oynanacak. Saat 19.00’da NEU RA 25 Spor Salonu’nda oynanacak maç seri açısından büyük önem taşıyor.

 

YDÜ 2-1 önde

Yakın Doğu maçı kazanırsa durumu 3-1 yapacak ve şampiyonluğa bir adım daha yaklaşacak. Koopspor’un kazanması halinde seri hem eşitlenecek hem de kırmızı lacivertliler finali kendi sahasına taşıyabilecek.

Karşılaşmada hafta içinde dopingli çıktığı anlaşılan Yakın Doğu Üniversitesi’nin Sırp yıldızı Mihajlo Pesic, Basketbol Federasyonu tarafından tedbirli olarak Ceza Kurulu’na sevk edildiğinden forma giyemeyecek. Bu arada YDÜ’de sezonu kapatan Arda ile Cenk’in de bu karşılaşmada oynamaları zor.

 

Koop’ta hedef seriyi eşitlemek

Normal sezonu yenilgisiz lider kapatan ve Yakın Doğu Üniversitesi’ni ligde iki maçta da yenerek seriye 1-0 önde başlayan Koopspor, rakibine kendi sahası olan Atatürk Spor Salonu’nda iki kez kaybetti. Seride 2-1 geriye düşen Koopspor, NEU RA 25 Spor Salonu’ndaki karşılaşmaya bu nedenden dolayı büyük önem veriyor.

Kırmızı lacivertlilerde sakat olan Peter tam olarak iyileşmemesine rağmen bu maçta forma giyebilecek.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar