Magazin

Festival’de Karadeniz rüzgarı esti


ŞARKILAR SÖYLENDİ, HORON TEPİLDİ:
11. Yeniboğaziçi Pulya Festivali’nde gerçekleşen “Karadenizliler Gecesi” birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Kalabalık kitleler halinde gece boyunca horon tepilirken Neşet Aydın ve Turan Şahin gecede sahne aldı

11. Yeniboğaziçi Pulya Festivali çeşitli etkinliklerle devam ediyor. Festival kapsamında önceki akşam gerçekleşen “Karadenizliler Gecesi” birbirinden renkli görüntülere sahne oldu.


Anı Turnuvası’nın ödülleri verildi

Gecenin başında Muratağa, Atlılar, Sandallılar Şehitleri Masterler Futbol Anı Turnuvası’nın ödülleri verildi. Anı turnuvasında şampiyonluğu Yeniboğaziçi Masterleri alırken ikinciliği Yıldırım Masterleri üçüncülüğü Akova Masterleri ve dördüncülüğü ise Maraş Masterleri aldı.

Ödüllerin hemen ardından YBB halk dansları orta grubu ve Karadeniz Kültür Derneği İskele Şubesi Kuzeyin Yıldızları Horon ekibi gösterileriyle büyük beğeni topladı.

Gecede Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, HP İskele Milletvekili Mesut Genç, HP Gazimağusa Milletvekili Hasan Topal, Gazimağusa UBP Milletvekili Ersan Saner, Başbakanlık Müsteşarı Suat Yeldener, Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar ve Karadenizliler Derneği Başkanı Murat Zeki Civelek de yer aldı.

Horon tepildi, şarkılar söylendi
Oldukça kalabalık kitleler halinde gece boyunca horon tepilirken, enerjisi ile herkesi kendine hayran bırakan Neşet Aydın sahne aldı. Neşet Aydın’a plaketini ise Faiz Sucuoğlu takdim etti. Türkiye’nin başarılı sanatçısı Turan Şahin konseri ile devam eden gecede konuklar nerdeyse yerlerine hiç oturmadan saatlerce horon tepti. Horona Yeniboğaziçi Belediye  Başkanı, meclis üyeleri ve Karadeniz Kültür Derneği Başkanı da çıkarak eşlik etti. Türkçe ve Lazca şarkıların söylendiği gecede Turan Şahin’e  YB Belediye  Başkanı Mustafa Zurnacılar ve Karadenizliler  Derneği başkanı Murat Zeki Civelek plaket verdi.

Bu akşam Haluk Levent ile final yapacak
11. Yeniboğaziçi Pulya Festivali kapsamında finali bu akşam Türkiye’nin ünlü sanatçısı Haluk Levent yapacak. Birbirinden güzel parçaları sevenleri için söyleyecek olan Haluk Levent konseri 22.00’da başlayacak ve ücretsiz olarak gerçekleşecek.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı