Fellahoğlu: 8 değil 16 saat çalışacağım - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Nisan 25, 2024
Kıbrıs

Fellahoğlu: 8 değil 16 saat çalışacağım

Fellahoğlu: 8 değil 16 saat çalışacağım

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Kadri Fellahoğlu sivil toplum örgütlerine başlattığı ziyaretler çerçevesinde önceki gün Ticaret Odası’nı dün de Kamu-Sen’i ziyaret etti.

CTP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Kadri Fellahoğlu ziyaretleri sırasında yaptığı konuşmada göreve geldiğinde tek kuruşun dahi hesabını yapacağını ve 8 değil 16 saat çalışarak 14 aylık süreyi 28 aya çıkaracağını söyledi.


LTB’nin 2006 yılından beri yanlış kararlarla, yanlış yönetim anlayışları ile mali ve personel yönünden çok zor bir duruma itildiğini söyledi.
Kendisine duyulan güvenin mutluluk verici olduğunu belirten Fellahoğlu, Ticaret Odası’nın da tıpkı LTB gibi uluslararası alanda kabul görmüş önemli bir kuruluş olduğunu söyledi.

Fellahoğlu, “Lefkoşa Türk Belediyesi’nden kaynaklanan sorunları, sıkıntıları hep birlikte yaşadık. Bundan neredeyse etkilenmeyen insanımız ve kuruluşumuz kalmamıştır. Hak ettiğimizin bu olmadığını düşünüyorum” dedi.

Çok zor bir göreve giriştiğinin bilincinde olduğunu kaydeden Fellahoğlu, CTP-BG’nin 8 belediyede yönetiminde olduğunu ve birtakım sıkıntılara rağmen, LTB’de yaşanan sıkıntıların zerresinin bile bu belediyelerde yaşanmadığını ifade etti.

“LTB’yi yeniden yaratacağız”

CTP-BG’nin yönetiminde olan belediyelerde, sürdürülebilir bir işletme modeli ve sürdürebilir bir ekonomik yapı olduğunu belirten Fellahoğlu, bu belediyelerin gerek Türkiye’den, gerek AB ve UNOPS’tan, projeler bazında katkılar alıp yatırımlar yaparak kentlerine değer kattıklarını kaydetti.
Fellahoğlu, “İnanıyorum ki belediyelerimizin bu yerel yönetimlerdeki bilgi birikimleri, deneyimleri, tecrübeleri ile birlikte LTB’yi yeniden yaratacağız ve yeniden hem toplumumuza hem dünyaya hatırlatacağız” dedi.
Fellahoğlu, “Sivil toplum örgütlerinin görüşlerini alarak işbirliğini, güç birliğini ve dayanışmayı mutlaka sürdürmemiz gerekiyor. Çünkü LTB hepimizin belediyesidir. Lefkoşa hepimizin başkentidir. Bu belediyeye hep birlikte sahip çıkmamız gerekir” şeklinde konuştu.

Yorgancıoğlu: Yerel yönetimlerde iddialıyız

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ise Lefkoşa’da belediyede yaşanan sorunların kamuoyunun da baskısıyla istifayı getirdiğini ve seçimin önünün açıldığını kaydetti.

Parti ve kamuoyunda titizlikle yürütülen araştırmaların sonucunda, gönül ve oy birliğiyle Kadri Fellahoğlu’nun aday gösterilmesini kararlaştırdıklarını ifade eden Yorgancıoğlu, “Yerel yönetimlerde iddialıyız ve bu konuda bir marka olduğumuzu biliyoruz. Bu bölgelerdeki deneyimlerimiz bir yana, Kadri arkadaşımıza duyduğumuz güven ile ikisini bir araya getirdiğimizde Lefkoşa’yı hak ettiği yere taşıyacağımız inancındayız” dedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar