Dünya

Fazla kafeinden öldüİki saat içinde çok fazla kafein tüketti, hayatını kaybetti… ABD’de bir genç, ‘kafein kaynaklı kalp ritmi bozukluğundan öldü.

ABD’de 16 yaşındaki bir genç, iki saat içinde çok fazla kafeinli içecek tükettiği için hayatını kaybetti. Adli tıp, sağlıklı bir genç olan Davis Allen Cripe’ın ‘kafein kaynaklı kalp ritmi bozukluğundan’ hayatını kaybettiğine hükmetti.

ABD’nin Güney Carolina eyaletinde yaşayan yaşayan Cripe, nisan ayında okuldayken aniden yere yığılmış ve hayatını kaybetmişti. Arkadaşları, Cripe’ın iki saat içinde bir latte, büyük bir kafeinli gazlı içecek ve bir enerji içeceği tükettiğini söylemişti.

Adli tıp raporunda, daha önceden bir kalp rahatsızlığı olmayan Cripe’ın ‘muhtemel ritim bozukluğuna yol açan kafein kaynaklı bir kalp sorunundan’ hayatını kaybettiği bilgisi yer aldı. Raporu hazırlayan adli tıp uzmanı Gary White, ‘kafein aşırı dozu’ gibi bir durumun söz konusu olmadığını söylese de, kafeinin çok kısa sürede tüketilmesinin ritim bozukluğuna yol açtığını belirtti.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı