Bilim ve TeknolojiSosyal Medya

Facebook’un bu özelliği çok konuşulacakFacebook, F8 konferasında portre modu ile çekilen 2 boyutlu fotoğrafı 3D haline getirecek bir özellik üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Birçok kişinin merakla beklediği bu özellik nihayet kullanıma sunuldu.
 Facebook 3D fotoğraf özelliği kullanıma sunuldu!

Hem haber kaynağı hem de sanal gerçeklikte eğlenceli ve gerçeğe yakın derinlikte anılarınızı paylaşabileceğiniz, 3D fotoğraflar kullanıma sunuldu.

Kullanmak ise oldukça basit, telefonunuzun kamerasından portre modu ile bir fotoğraf çekin. Daha sonra Facebook haber kaynağına fotoğrafı eklerken sağ üstte bulunan üç nokta simgesine tıklayarak 3D Fotoğraf seçeneği ile paylaşın.

Bunun yanı sıra, Oculus Go’daki Oculus Tarayıcısını veya Oculus Rift’teki Firefox’u kullanarak 3D fotoğrafları VR cihazınız ile de kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

3D Photos Now Rolling out on Facebook and in VR

Today we're starting to roll out 3D photos in both News Feed and VR. 3D photos bring scenes to life with depth and movement. Simply take a photo in Portrait mode using your compatible dual-lens smartphone, then share as a 3D photo on Facebook where you can scroll, pan and tilt to see the photo in realistic 3D.Everyone will be able to see 3D photos in News Feed and VR today, and the ability to create and post 3D photos starts rolling out today to some users, and will be available to everyone in the coming weeks. Learn more here: http://bit.ly/2Pu0Bsr

Facebook 360 paylaştı: 11 Ekim 2018 Perşembe

Aslına bakarsak bu özellik daha önce belli başlı mobil uygulamalar ile yapılabilse de Facebook’un kendi uygulamasına entegre etmesiyle bize hem zaman hem de telefonumuz için hafıza kazandırdı.

Gün geçtikçe sanal dünya ile yaşadığımız dünya arasında perdeler kalkarken, böyle heyecanlandırıcı geliştirmeler bize gelecek hakkında büyük ipuçları veriyor.

Peki sizce 3D Fotoğraflar özelliğini diğer sosyal medya platformları da kendi uygulamalarına getirecekler mi?

Başa dön tuşu