KıbrısManşet

Evlat hançeriyle yaralandı

Raif Koçin, 6 ay önce meyve soyacağı ile yaraladığı babası Kemal Koçin’i bu kez önce bıçakladı sonra yumrukladı
BIÇAKLADI, YETMEDİ YUMRUKLADI: Raif Koçin, babası Kemal Koçin’i önceki gün omzundan ve göğsünden bıçakladı. Aldığı bıçak darbeleri ile ağır yaralanan Kemal Koçin, yere yığıldı. Öfkeli evlat durmadı, savunmasız haldeki babasını defalarca yumrukladı
HAYATİ TEHLİKESİ VAR: Ağır yaralı olarak Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Kemal Koçin, acil servisteki tedavisine müteakip göğüs servisinde müşahede altına alındı. Soruşturmayı yürüten polis, mahkemedeki ifadesinde Koçin’in hayati tehlikesinin sürdüğü kaydettiEvrim KAMALI

Lefkoşa’da önceki akşam babasını bıçakla yaralayan zanlı Raif Korçin, dün mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede olayla ilgili ifade veren Adli Şube’de görevli polis memuru Necip Taşlı, zanlının “Ağır Yaralama, Ciddi Darp” suçlarından tutuklandığını kaydetti.

Polis memuru Taşlı, zanlı Raif Koçin’in 17 Ocak 2019 tarihinde, saat 16.45 sıralarında Lefkoşa’da Kızılay bölgesindeki evinde, ağız uzunluğu 18 cm olan bıçak ile babası Kemal Koçin’i duş aldığı sırada sağ omzunun ön kısmından ve göğsünden yaraladığını kaydetti.

Taşlı, zanlının, bıçağın ucunun kırılması üzerine, bu kez yüzüne gelişi güzel yumruk vurarak babasını ciddi şekilde dövdüğünü anlattı

 

Durumu ağır

Polis memuru Necip Taşlı, Kemal Koçin’in Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk yardım tedavisine müteakip göğüs servisinde müşahede altına alındığını ve hayati tehlikesinin devam ettiğini söyledi.

Polis zanlı Raif Koçin’in aynı gün mahkeme emri gereği tutuklandığını ve olayda kullanılan bıçağın emare olarak alındığını söyledi.

 

3 gün poliste tutuklu kalacak

Soruşturmanın yeni başladığını, alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu söyleyen Taşlı, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, zanlının soruşturma maksadı ile 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

 

Başa dön tuşu