KıbrısManşet

Evde 20 bin TL’lik hasar var

Ev sahibin kendisine evi boşaltması için baskı yaptığı gerekçesiyle öfkelenen Mehmet Kıral, evdeki her şeyi kırdı döktüMehmet Kıral, Girne’de ev sahibinin evi boşaltması için kendisine baskı yaptığı gerekçesiyle evdeki her şeyi kırdı döktü.
Kıral, Neriman Püsküllü’nün sorumluluğunda olan Özyalçın Apartmanı 5 numaralı dairede 20 bin TL’lik hasar neden oldu.Devrim DEMİR

Püsküllü’nün şikâyeti üzerine önceki gün gözaltına alınan zanlı Kıral, dün tutukluluk talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Meltem Dündar, zanlı aleyhindeki soruşturmanın tamamlanabilmesi için 2 gün tutukluluk emri verdi.

Her şeyi kırdı döktü

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şubede görevli polis memuru Kader Artan, zanlı Mehmet Kıral’ın “Kasti hasar” suçundan tutuklandığını anlattı.

Polis memuru Kader Artan, zanlı Kıral’ın Neriman Püsküllü sorumluluğunda kiracı olarak kaldığı daireden çıkarılmak istendiğini ve zanlının daireye büyük zarar verdiğini söyledi.

Artan, yapılan tespitte Kıral’ın kiracı olarak kaldığı dairenin yedi camını, iki adet mutfak dolabını, üç adet boydan aynayı, altı adet priz, dört adet oda kapısı, bir adet klozet, iki adet lavaboyu, bir adet avize ve bir adet bulaşık makinesini kasten kırarak 20 bin TL hasar verdiğini kaydetti.

“Beni rencide etti”

Soruşturmanın henüz tamamlanmadığını kaydeden Artan, zanlının 2 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Tutukluluk talebinin ardından söz hakkı verilen zanlı Mehmet Kıral, “Nedenlerim var, ev sahibi sürekli çalıştığım yere gelip beni rencide ediyordu. Defalarca aynı şeyi yaptım iki çocuğumun psikolojisi bozuldu” diyerek kendini savundu.

Başa dön tuşu