Magazin

Evcimik 42. sanat yılını kutluyor


Pop müziğin 1990’lı yıllarının hit parçalarından “Abone” şarkısıyla ünlenen 56 yaşındaki şarkıcı Yonca Evcimik, sanat hayatının 42’nci yılını kutluyor. Bugüne kadar onlarca projede yer alan Evcimik, insanların kendisine gösterdiği ilgiden de oldukça memnun.

Evcimik, yaşamını sürdürdüğü Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaptığı açıklamada, dans, müzik ve tiyatroyu pekiştirerek meslek hayatına devam ettiğini söyledi. “Çılgın Bediş” dizisinin hayatında önemli dönüm noktalarından biri olduğunu anlatan Evcimik müzikal oyun oynadığını, müzikle ilgili çalışmalarının sürdüğünü belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“Yaşam becerileri ile ilgili de İstanbul Üniversitesinden bir sertifika aldım. Önümüzdeki sezon ‘Yonca Evcimik ile yaşam becerileri’ adlı çocuklarla ilgili eğitim sistemi başlıyor. ‘Var olmak haktır’ isimli bir kitap çıkardık. O kadar başarılı oldu ki dört Arap ülkesine satıldı ve İngilizce’ye de çevriliyor. İngiltere, Kanada ve ABD’ye satılacak. Bu da eğitimin bir parçası. Tamamen hayvan haklarıyla ilgili bir proje. Bunun bütün telif hakkı da sokak hayvanlarına gidiyor.”

Televizyon dünyasından biraz geriye çekildiğine değinen Evcimik, negatif şeylere çok üzüldüğünü, kadınların dövülmesinin, çocukların ve hayvanların şiddet görmesinin kendisini çok etkilediğini kaydetti. Evcimik, son yıllarda eski oyuncuların da yeni projelerde yer almasının kendisini oldukça mutlu ettiğini ifade etti.

 
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı