Esin kraliçe, Görkem kral seçildi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Mayıs 28, 2024
MagazinManşet

Esin kraliçe, Görkem kral seçildi

 DERECEYE GİREN İLK ÜÇ : 30. Miss Kuzey Kıbrıs Güzellik Yarışması’nda 8 numarayla yarışan Esin Terzioğlu birinci olurken, 19. Bay Kuzey Kıbrıs Yarışması’nda ise birinciliği 10 numarayla yarışan Görkem Akdur elde etti. Kadınlarda ikinciliği Melisa Aksaç, üçüncülüğü Merve Çakas elde ederken erkeklerde ise İsmail Manyera ikinci, Fevzi Erişen üçüncü oldu

 

Kanser Hastalarına Yardım Derneği himayelerinde, Arkın Palm Beach Hotel sponsorluğunda, “Astra Miss Kuzey Kıbrıs” ve “Bay Kuzey Kıbrıs 2016 Güzellik Yarışması” önceki akşam Gazimağusa’da gerçekleşti.


15 kadın ve 15 erkek adayın kıyasıya yarıştığı gecede finalistler farklı kostüm ve şovlarla jüri karşısına çıkarak, birincilik için kıyasıya yarıştı.

Yaklaşık 4.5 saat süren yarışmada “Miss KKTC Güzeli” Esin Terzioğlu olurken, “Bay KKTC” ise Görkem Akdur seçildi. Kadınlarda ikinciliğe Melisa Aksaç, üçüncülüğe Merve Çakas elde ederken Erkeklerde ise İsmail Manyera ikinci, Fevzi Erişen ise üçüncü seçildi.

Erkek dostluk güzeli Alpin Ar, Arkın Palm Beach Hotel güzeli Burak Sağlam ve Mr. Astra güzeli İsmail Manyera unvanını aldı .

Kadın dostluk güzeli ise Asya Sadisönmez, Arkın Palm Beach Hotel güzeli Melisa Aksaç ve Miss Astra Güzeli ise Esin Terzioğlu oldu.

Yarışmanın sunuculuğunu Bülent Günkut, Emre Karayel, Fatmagül Fakı ve ülkemizden bir güzellik kraliçesi olan Burcu Betin üstlendi. Yarışmayı BRT canlı olarak yayınladı.

Turizm Bakanı Ataoğlu seçici kurul başkanı
KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu , seçici kurul başkanlığındaki jüride, Oğuz Tütüncü, Zerrin Akıncı, Mehmet Günkut, Tunç Şirintuna, Şükran Paralik Sermaye, Fatoş Anıl Öder, Özdemir Tokel, Tuncer Karakurt, Erbay Bayramoğlu, Uzm. Dyt. Özcan Nuri, Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ ve Mevhibe Cangil  yer aldılar.

Baylar jürisinde yer alan Hande Ataizi ile birlikte, Seçici Kurul Başkanı Zehra Günkut, Ebru Özüşen, Aygül Benzincioğlu, Najan Özkan, Buket Özatay, Yeşim Koreli Oktay, Ceyda Tatlı, Doç.Dr.Gökçe Keçeci, Şerif Özhür Kırcalı ve Mısra Kebabçı yer aldı.

Gecede sevilen sanatçı Bahar Gökhan da şarkılarıyla renk kattı. Gecede sponsorlara plaket takdimi de yapıldı. Gecede konuşan Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu yarışmaya destek verenlere teşekkür ederek, kendilerinin de bu tür organizasyonlara daima katkı koymaya hazır olduklarını belirtti. Ataoğlu, yarışmada kaybedenin olmadığını dostluğun kazandığını vurguladı.

 

Zengin ödüller verildi
Yarışma sonunda yarışmacılara tatil ve zengin armağanlar verildi. Bayanlarda birinciye 15 bin, ikinciye 10 bin ve üçüncüye 5 bin Türk Lirası nakit para ödülü verilirken, erkeklerde ise birinciye 5 bin, ikinciye 3 bin ve üçüncüye 2 bin Türk Lirası para ödülü takdim edildi.

Baylarda 5 numaralı aday Alpin Ar, kraliçe adaylarında ise  15  numaralı yarışmacı Asya Sadisönmez  , Dostluk ödüllerinin  sahipleri oldular “Example Techno Market” tarafından telefon kazandılar.

“Miss Arkın Palm Beach” güzeli olarak özel ödülün sahibi 10 numaralı Melisa Aksaç ve “Bay Arkın Palm Beach” seçilen 15 numaralı Burak Sağlam değerli takı armağanları , Arkın Palm Beach SPA merkezinde 3 aylık Gold Card üyeliği ve Arkın Palm Beach Hotel’de  2 kişilik 2 gece tatilin de şanslıları oldu.

8  numaralı İsmail Manyera “Bay Astra” ve  8 numaralı Esin Terzioğlu “Miss Astra Güzeli” seçilerek ilk yan ödüllerin şanslıları oldu. İsmail Manyera, Astra Group tarafından 2 bin TL nakit ödül ve 1 haftalık Antalya tatili kazandı. Esin Terzioğlu ise 5 bin TL nakit ödül  ile birlikte Montenegro’da  1 haftalık tatil şansı da elde etti.

Ödüller ,plaketler hediyeler armağanlar başta Turizm ve çevre bakanı Fikri Ataoğlu eski güzeller ve eski yakışıklılar, sponsorlar, jüri üyeleri, KHYD ve Ada Lions kulübü yetkilileri tarafından takdim edildi.

FOTO:MUSTAFA ŞENAL

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar