Esin gururumuz olacak…

14 Aralık 2017 Perşembe | 13:26
Esin Terzioğlu

KKTC Güzeli Esin Terzioğlu bu yıl Gürcistan’da düzenlenecek olan Miss Diamond Of The World 2017’de 42 ülke arasında ülkemizi temsil edecek

Dünya Güzellik Yarışmaları arasında dikkat çeken ve dünyanın çeşitli ülkelerinden güzellerin yer aldığı Miss  Diamond Of The World bu yıl Gürcistan, Batum’da gerçekleşiyor. 42 ülkenin güzelleri bu büyük heyecanı yaşamak için  Batum’da  toplanmaya başladı. 23 Aralık Cumartesi gecesi gerçekleşecek dünya güzellik yarışması  finalinde  ülkemizi  ise Miss Kuzey Kıbrıs 2016 Güzellik Kraliçesi Esin Terzioğlu temsil edecek. 19 yaşında, üniversite öğrencisi, 1.80 mt. boyundaki kraliçemiz yarışma için sıkı bir hazırlık içerisine girdi.

Kraliçe  Esin, İstanbul üzerinden, diğer Avrupalı  güzellerle  birlikte yarın Batum’a  gidiyor. Güzellik Yarışmaları  KKTC Ulusal Delegesi  Bülent Günkut  konuyla ilgili “Dile kolay  30  yılda  80 dünya yarışması  ve  KKTC… Her şeyi tanınma ve tanıtma seferberliğimiz ve  ülkemiz KKTC için… Kraliçe Esin, en iyi  şekilde bu temsiliyet yarışmasını diğer  ülke  güzelleri  arasında yer alarak  yerine  getirecektir…” dedi.

Esin’in ulusal  kostüm geçişinde  Kıbrıs Türk Kadın giysilerinden “Konak  Kıyafeti”  ile giyeceği kostümü  KKTC Başbakanlık  Gençlik Dairesi tarafından hazırlandı.  Yarışmasında Türkiye’yi de İstanbul’dan 20 yaşında, 1.74 mt. boyundaki, üniversite öğrencisi Bahar  Gençalp Miss  Turkey  olarak   temsil edecek.