Spor

Erten, Dünya Şampiyonası’nda


İKİNCİ TURA ÇIKTILAR: Dünya Liselerarası Basketbol Şampiyonası’nda Erten Gazi’nin de forma giydiği Türkiye Şampiyonu Doğa Koleji, ilk maçta Hırvatistan’ı 48-42, ikinci maçta Bulgaristan’ı 86-40 yendi, İran’ın sahaya çıkmaması ile bu maçı hükmen kazanıp grup lideri olarak ikinci tura yükseldi

Dünya Liselerarası Basketbol Şampiyonası’nda Doğa Koleji forması giyen sporcumuz Erten Gazi’li takım ikinci tura yükseldi.
Fransa'da düzenlenen Dünya Liselerarası Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil eden sporcumuz Erten Gazi’nin de forma giydiği Doğa Koleji grubunda oynadığı tüm maçları kazanarak ikinci tura yükseldi

Erten’li Doğa ikinci turda
Sporcumuz Erten Gazi’nin de yer aldığı Doğa Koleji ilk maçında Hırvatistan takımını 48-42 mağlup ederken sporcumuz 10 sayı ile oynadı.
Bulgaristan karşısında ise Erten Gazi 9 sayı atarken Doğa Koleji maçı 86-40 kazandı.
Bu arada İran takımının turnuvadan çekilmesi ile bu maçı da 20-0 hükmen kazanan Doğa Koleji grubunu ilk sırada tamamlayarak ikinci tura yükseldi.
Doğa Koleji ikinci turda Yunanistan-İsrail maçının mağlubu ile karşılaşacak.

Muhaymin’li Türkiye Yıldız Milli Takımı kaybetti
Yaz aylarında katılacakları şampiyonalara hazırlanan U15 ve U16 Yıldız Milliler, özel turnuvalarla çalışmalarına devam ediyor.
KKTC vatandaşı Muhaymin Mustafa’nın da forma giydiği Türkiye U16 Milli Takımı, 2015 FIBA U16 Erkekler Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdürüyor.
Türkiye Yıldız Milli Takımı, Fransa'da katıldığı Bellegarde Turnuvası'ndaki ev sahibine 59-37 mağlup oldu. Bu karşılaşmada Muhaymin Mustafa 1 sayı ile oynadı.Başa dön tuşu