Kıbrıs

Erkek şiddetine derin soruşturma
Girne’de sevgilisini dövdükten sonra, sokakta havaya 2 el ateş etmekle suçlanan Hasan Okyunus, ek tutukluluk talebi ile dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. Zanlı 2 gün daha poliste tutuklu kalacak
Evrim KAMALIGirne’de Karaoğlanoğlu bölgesinde kıskançlık sebebiyle tartıştığı sevgilisini ciddi şekilde dövdükten sonra dışarıya çıkıp havaya 2 el ateş eden zanlı Hasan Okyunus, Girne’de dün yeniden yargıç huzuruna çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Meltem Dündar huzurunda görüşülen duruşmada, Girne Polis Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Kader Çamlıbelli, ifade vererek, olayın detaylarını aktardı.

Polis memuru Çamlıbelli, zanlı Hasan Okyunus’un “Kanunsuz Ateşli Silah Tasarruf ve Kullanmak”, “Meskûn Mahalde Ateş Açmak”, “Ciddi Darp” ve “Sarhoşluk” suçlarından tutuklandığını belirtti.

Çamlıbelli, 21 Nisan’da, saat 04.00 sıralarında Karaoğlanoğlu Hacı Ali Sitesi’nde sevgilisi ile kıskançlık yüzünden tartışan ve olay sırasında 117 promil alkol tesiri altında olan zanlının, sevgilisini ciddi şekilde dövdüğünü söyledi.

Çamlıbelli,  zanlının daha sonra dışarıya çıkıp tasarrufunda bulunan çifte bindirikli tabanca ile havaya iki el ateş ettiğini ifade etti.

Soruşturmanın devam ettiğini ve alınması gereken ifadeler olduğunu belirten polis, zanlı Okyunus’un 2 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar zanlı hakkında 2 gün ek tutukluluk kararı verdi.

 

Başa dön tuşu