Erhürman: Maliyenin Türkiye’den aldığı dış borçla yaşayacağı rahatlama da geçici olacak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Aralık 1, 2023
KıbrısManşet

Erhürman: Maliyenin Türkiye’den aldığı dış borçla yaşayacağı rahatlama da geçici olacak

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan ErhürmanCumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Türkiye ile imzalanan uluslararası anlaşmanın özel sektörde çalışanlara, reel sektöre, esnafa katkı veya destek sağlanması mümkün olmayacak” dedi.

işte o paylaşım:

Türkiye ile imzalanan uluslararası anlaşmanın bel kemiği “kamu sektörü (cari bütçe açığına katkı)” için tahsis edilen 1 milyar 150 milyon TL. Herhangi bir değişiklik, düzenleme, “anlayış birliği” söz konusu olmazsa, bu rakamdan özel sektörde çalışanlara, reel sektöre, esnafa katkı veya destek sağlanması mümkün olmayacak.
İşsiz kalan, maaşı düşen özel sektör çalışanları, siftahsız dükkan kapatan esnaf ve batma tehlikesiyle karşı karşıya kalan işletmeler var. Bu soruna çare üretilmezse, maliyenin Türkiye’den aldığı dış borçla yaşayacağı rahatlama da geçici olacak. Çünkü özel sektörün ayakta kalamaması maliyenin gelirlerinin de kaçınılmaz olarak düşmesi demek. Kısacası “Türkiye’den kredi geldi, ekonomik sorunlar ortadan kalktı” yaklaşımıyla rehavete kapılacak bir durum olmadığının fark edilmesi ve çalışanların, esnafın ve işletmelerin desteklenmesi için hızla çare üretilmesi gerekiyor.
Bu yaklaşım biçimiyle kendi ayakları üzerinde duran bir ekonomi hedefinden daha da uzaklaşılmasına izin vermeyiz…
Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar