ManşetTürkiye

Erdoğan halka seslendiTürkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı önünde halka seslendi.
Darbe girişimini sert bir dille eleştiren Erdoğan “Bunlar Türkiye’nin büyümesini hazmedemiyorlar” dedi.Erdoğan, “Dün akşam yaşanan olay sebebiyle göstermiş olduğunuz bu ilgi alakaya şahsım milletim adına teşekkür ediyorum. Sevgili kardeşlerim. Tankları kime yöneltiyorlar bu millete. Dün gece üstümüzde F-16 uçakları uçuyordu. Bu uçakları, yakıtları babalarının sermayesiyle mi alıyorlardı? Siz yeter ki bu onurlu duruşunuzu devam ettirin. Ordumuzun en üst kademesinden en alt kademesine kadar, dün akşamki hadiseyi gerçekleştirenler azınlık. Türkiye’yi silahlı kuvvetler yönetemez. Kardeşlerim yeter ki biz şuna inanalım, biz bunların karşısına dikildikçe yapamayacağımız hiçbir şey yok. Ama bir kere daha sağ duracağız asla bunlara yetki vermeyeceğiz. Buradan Pensilvanya’ya da sesleniyorum: Bu millete, bu ülkeye yaptığın ihanet yeter. Eğer sıkıysan ülkeye gel. Türkiye’nin büyümesini hazmedemiyorlar, bu milletin güçlenmesini hazmedemiyorlar. Ama onlar isteseler de istemeseler hak doğruyu yapacaktır” şeklinde konuştu.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te konakladığı ve gece yarısı ayrıldığı otele havadan helikopterlerden ateş açıldı, daha sonra helikopterlerden inen yüzleri maskeli ve ağır silahlar taşıyan askerler oteli abluka altına aldı.

Çıkan çatışmada 5 polis yaralandı.

[newsbox style=”nb3″ title=”İLGİLİ HABERLER” display=”tag” tag=”tcdarbe” number_of_posts=”12″ sub_categories=”no” show_more=”no” post_type=”post”]

Başa dön tuşu