KıbrısManşet

En dramatik mülteci haberi


İnsan kaçakçıları tarafından KKTC’ye getirildiler ve terk edildiler. Yardım için polise başvurdular fakat tutuklandılar

TUHAF UYGULAMA: Polise  “İnsan kaçakçıları bizi KKTC’ye getirip ortada bıraktılar. KKTC’ye nereden giriş yaptığımızı bilmiyoruz, lütfen bize yardımcı olunuz” diyen mülteciler şuan hapiste. İnsan kaçakçıları ise serbest

 

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti üzerinden yapılan insan kaçakçılığında gelinen son aşama dramatik bir haberin de konusu oldu.

İnsan  kaçakçıları tarafından KKTC’ye getirilen ve sonrasında terk edilen mülteciler yardım amaçlı KKTC polisine başvurdular ama hapsi boyladılar. İnsan kaçakçıları ise ellerini-kollarını sallaya sallaya aramızda serbestçe dolaşıyorlar.

Tutuklana mülteciler, dün, Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldılar.

Mahkemede konuyla  ilgili olarak yeminli ifade  veren polis memuru Zübeyde Sennaroğlu, elde ettikleri bilgileri  aktardı. Sennaroğlu, 17 Temmuz’da Z.E ve V.H’nun Lefkoşa Polis Müdürlüğüne gelerek KKTC’ne bilmedikleri bir yerden giriş yaptıklarını söyleyip polisten bu konuda yardım istediklerini belirtti.  Polis, ayni gün her iki zanlının da suçüstü hali gereği tutuklandıklarını söyledi. Konunun araştırılmasının  henüz yeni başlandığını, zanlıların KKTC’ye neden ve nasıl girdiklerinin tespit edilmesi gerektiğini belirten polis, soruşturmanın yürütülmesi için zanlıların 2 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlılar, biran önce Türkiye’ye gitmek istediklerini söyledi.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için iki gün tutuklu kalmalarına emir verdi. (Kamalı Haber)Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı