KıbrısManşet

En acı vedaGönyeli’de önceki gün yaşama veda eden Hasan Yılmaz Karasalih ve Sevinç Karasalih, dün Lefkoşa’da son yolculuklarına uğurlandı. Çiftin cenaze töreninde, yakınlarının ağıtları yürekleri dağladı

 

Devrim DEMİR

Gönyeli’de önceki gün yaşanan korkunç olay sonucu hayatını kaybeden Sevinç Karasalih ve Hasan Yılmaz Karasalih, dün Lefkoşa Kabristanlığı’na defnedildi.

Karasalih çiftinin kızı ve oğlu, cenazede yakınlarının desteği ile güçlükle ayakta dururken, çiftin sevenleri gözyaşlarına boğuldu.

Karasalih çiftinin cenazesine ailesi ve çok sayıda seveni katıldı. Sevinç Karasalih’in kız kardeşinin gözyaşı bir an olsun dinmezsen ağıtları kulaklarda yer edindi.

Karasalih çiftinin tabutları çiçeklerle donatıldı.

 

Yan yana gömüldüler

Hasan Yılmaz Karasalih ve Sevinç Karasalih, Lefkoşa İsmail Safa Camii’nde kılınan öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Lefkoşa Kabristanlığı’na defnedildi.

Yıllarca bir yastığa baş koyan Karasalih çifti, ebediyete birlikte uğurlandı. Yan yana defnedilen Karasalih çiftinin evlatları, uzun süre kabirlerin başından ayrılamadı, dakikalarca gözyaşı döktü.

 

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı