KıbrısManşet

“Emin olduk, şikayet ettik”


Kıb-Tek Mağusa Bölge Amirliği’nde görevli D.G ve T.T, pay-point sistemi ile tahsil edilen ciddi meblağda parayı usulsüzce zimmetine geçirdiği gerekçesi ile tutuklandı. Kıb-Tek Genel Müdürü Ahmet Dargın Havadis’e konuştu:Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb-Tek) Genel Müdürü Ahmet Dargın’ın şikayeti üzerine, Mağusa Bölge Amirliği’nde memur D.G ve T.T, kiosk ödemelerinden ciddi meblağda parayı zimmetine geçirdiği gerekçesi ile dün soruşturma maksatlı tutuklandı.Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamada, “Gazimağusa’da, 28 Ağustos 2017 tarihinde Kıb-Tek tarafından, abonelerden pay-point sistemi ile tahsil edilen 26 bin 55 TL paranın 5 bin 90 TL’lik tutarının banka hesabına yatırılmayarak çalındığı tespit edildi. Yürütülen soruşturma kapsamında meselede zanlı olarak görülen D.G. (K-35) ve T.T. (E-57) tutuklandı” ifadelerine yer verildi.

Konuya ilişkin Havadis’in sorularını yanıtlayan Kıb-Tek Genel Müdürü Dargın, toplam meblağın 600 bin TL civarında olabileceğinin tahmin edildiğini söyledi.

 

“Bayram süresince incelendi”

Kıb-Tek Genel Müdürü Ahmet Dargın, kurumdaki yolsuzluğun Ramazan Bayramı öncesinde fark edildiğini ve emin olmak için gerekli araştırmayı bayram süresince de sürdürdüklerini ifade etti.

Dargın, emin olduktan sonra da elde edilen ilk bulguları da polisle paylaştıklarını ve ilgili bölüm memurlarının D.G ile T.T olduğunu da belirterek şikayette bulunduklarını ifade etti.

 

“Mahkeme karar verecek”

Dargın, D.G ve T.T’nin yürütülen polis soruşturması kapsamında tutuklandıklarını, toplam meblağın 600 bin TL civarında olabileceğinin tahmin edildiğini söyledi.

Dargın şunları kaydetti: “Durumu bayramdan önce fark ettik, emin olmak için de bayram süresince araştırma yaptık. Emin olunca da ilk nazarda elde ettiğimiz bulguları da paylaşıp, bölüm memurlarının D.G ve T.T olduğunu söyleyerek şikayette bulunduk. Geriye dönük yaptığımız araştırma neticesinde olayın 2016 yılına kadar uzandığını tespit ettik. Toplam gerçek rakam, polis soruşturmasının tamamlanması ile net olarak belirlenecek. D.G ve T.T aleyhindeki gerekli kararı da yargı verecek.”

 

Başa dön tuşu