KıbrısManşet

Elif Lort’un katili cezaevindeGirne’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde 45 yaşındaki Elif Lort’u 11 bıçak darbesiyle öldüren Abdullah Çelik,  3 ayı aşmayacak şekilde hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi

Evrim KAMALI

Girne’de 45 yaşındaki Elif Lort’u bıçaklayarak öldüren 42 yaşındaki Abdullah Çelik, dün teminat talebi ile yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Girne Adli Şube’de görevli polis memuru mahkemede verdiği ifadede, zanlının 8 Mart 2020 tarihinde Girne’de Şht. Nahit Hasan Sokak’ta, 41 promil alkolün etkisi altındayken, kendisinden ayrılmak istediği gerekçesiyle Elif Lort’u 24 santim uzunluğundaki ekmek bıçağı ile boğazından ve vücudunun çeşitli yerlerinden 11 kez bıçaklayarak ağır yaraladığın söyledi.

Hastaneye sevk edilen 45 yaşındaki Elif Lort’un hayatını kaybettiğini söyleyen polis memuru, zanlının ise olay yerinden kaçmaya çalıştığı esnada yakalandığını ve olayda kullanılan bıçağın ise zanlının tasarrufunda bulunduğunu ifade etti. Zanlının gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiğini kaydeden polis, zanlının Barış, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden ceza-i ehliyeti olup olmadığına dair yapılan kontrolünde ceza-i ehliyetinin olduğu yönünde rapor temin ettiklerini söyledi.

Polis aktarmış oldukları tüm olgular ışığında zanlının ilerde görüşülecek davasında hazır bulunmasını sağlamak maksadı ile uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mine Güçlüer zanlının işlemiş olduğu suçun ciddiyetine değinerek tutuklu beklemesinin uygun olacağını ve bu durumda 3 ayı aşmayacak şekilde hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde beklemesine emir verdi.

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı