Ekmekçi'den Berova'ya: kendini rezil ediyorsun - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Kasım 28, 2023
KıbrısManşet

Ekmekçi’den Berova’ya: kendini rezil ediyorsun

Ekmekçi, Berova

UBP’den aday çıkacağı ve DP’den istişfa edileceği konuşulan Eğitim Bakanı Özedmir Berova, kamuoyuna yaptığı açıklama ile, iddiaları adeta doğruladı.

DP’den önce milletvekili seçilen, ardından da bakan atanan berova, “seçim tarihi belirlenince, DP’de milletvekilliği görevinin sona ereceğini iddia etti. Berova, daha sonra da “hangi partiden aday olacağına ailesi ile karar vereceğini” belirtti.

Havadis Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Ekmekçi, Berova’nın sosyal medyadan duyuruya, sosyal medyadan yanıt vererek, “kendini rezil ettin” mesajı verdi.


Ekmekçi’nin tepkisi şöyle: Bir bakan kendini nasıl rezil eder? “Seçim tarihinin belirlenmesi ile birlikte DP’deki milletvekilliği görevim sona erer” diyor. Bir vekilin parti ile bağı “milletvekili seçimi gelince biter” mi? Sen “bonservisli futbolcu” musun? Şaka… Gerçekten şaka… Dört defa okudum ve bu açıklamanın “hesabı çalınan bir vekile ait” olduğuna karar verdim. Bu aşamadan sonra Serdar Denktaş “kal”, Özgürgün de “gel aday ol” derse, vallahi de billahi de onlara da yazıklar olsun..

Berova ise, sosyal medyadan şu duyuruyu yağmıştı:

Kamuoyunun bilgisine;
Demokrat Parti Ulusal Güçler çatısı altında 2013 yılında gerçekleştirilen Genel Seçimlerde Milletvekili adayı olup Girne Bölgesi’nden halkın takdiri ile seçildim. Bu süreç zarfında Meclis İdare Amirliği, Avrupa Konseyi Parlamenterler Asamblesi (AKPA) Üyeliği ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanı olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu’nda görev aldım.
Bana tevdi edilen görevi sürdürdüğüm bu dönemde Erken Genel Seçim tarihi konusunun gündeme gelmesi ile birlikte siyasi kulislerde de ciddi bir hareketlenme olmuştur. Buna ilaveten siyasi partilerde aday belirleme sürecine girilmesiyle birlikte medyada adaylığım ile ilgili çeşitli yorumlar ortaya atılmıştır.
Öncelikle bu yorumların detayına şu anda girmeyi doğru bulmadığımı belirtirken, Demokrat Parti’deki siyasi görevimin diğer değerli milletvekilleri ile birlikte, seçim tarihinin belirlenmesiyle doğal olarak sona erecek, bu aşamada yeniden adaylığım ile ilgili karar verme sürecine girilmiş olacaktır. Söz konusu aşamaya gelindiği dönemde ise başta ailemin kararı olmak üzere, özellikle şahsımı bu mevkilere taşıyan siz değerli seçmenimizin nezdinde tüm yorum ve öneriler değerlendirilecek ve karar aşaması bu şekilde tamamlanacaktır… Vereceğim bu önemli karar alınır alınmaz mutlaka sizler ile paylaşılacaktır… Saygı ve sevgilerimle

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar